Stembureau Gebouw Leger des Heils in Gorinchem (2022)
Postcode 4205 BR · Wijk haarwijk
Hier waren 601 kiezers toegelaten (3,9% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. Stadsbelang werd hier de grootste met 16,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Stadsbelang | 98 | 16,4% | 16,4% | −0,0 pp | 3,9% |
| ChristenUnie-SGP | 80 | 13,4% | 9,8% | +3,6 pp | 5,3% |
| VVD | 70 | 11,7% | 11,8% | −0,1 pp | 3,8% |
| Gorcum Actief | 66 | 11,0% | 9,4% | +1,7 pp | 4,6% |
| DemocratenGorinchem | 63 | 10,5% | 14,2% | −3,7 pp | 2,9% |
| PvdA | 63 | 10,5% | 12,6% | −2,1 pp | 3,2% |
| D66 | 57 | 9,5% | 9,1% | +0,5 pp | 4,1% |
| CDA | 52 | 8,7% | 6,9% | +1,8 pp | 4,9% |
| SP | 33 | 5,5% | 6,7% | −1,2 pp | 3,2% |
| Zorg Voor Gorkum | 13 | 2,2% | 2,6% | −0,5 pp | 3,2% |
| JEZUS LEEFT | 3 | 0,5% | 0,5% | −0,0 pp | 3,7% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 49 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Joost van der Geest (CDA) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
- Niels van Santen (VVD) · 26 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Dicky van Veen (Stadsbelang) · 22 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Ilhan Tekir (D66) · 22 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Maarten de Pagter (ChristenUnie-SGP) · 21 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jack Oostrum (PvdA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Ali Koçak (PvdA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Fatih Polatli (Stadsbelang) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Eva Dansen (SP) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Anselm Krol (ChristenUnie-SGP) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marjo Molengraaf-Vullers (ChristenUnie-SGP) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Attie Mager (VVD) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Peter Verschoor (VVD) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Laura Pellikaan (DemocratenGorinchem) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DemocratenGorinchem haalde hier −3,7 pp minder dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 8e van de 41 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 516 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 85 |
| Toegelaten kiezers | 601 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 601 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,50% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Gorinchem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gorinchem
- Schoolgebouw Anne Frank 600 stemmen · Stadsbelang 19%
- Wijkcentrum Rozenobel 593 stemmen · PvdA 23%
- De Nieuwe Doelen 610 stemmen · DemocratenGorinchem 23%
- Schoolgebouw Koelmanschool 570 stemmen · PvdA 22%
- Dorpshuis De Elzenhof 641 stemmen · VVD 20%
- Buurthuis West 554 stemmen · Stadsbelang 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.