Stembureau Centraal Punt in Gorinchem (2022)
Postcode 4205 SG · Wijk haarwijk
Hier waren 259 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Gorinchem) en zijn 253 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 22,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 57 | 22,5% | 12,6% | +9,9 pp | 2,9% |
| Stadsbelang | 39 | 15,4% | 16,4% | −1,0 pp | 1,5% |
| DemocratenGorinchem | 28 | 11,1% | 14,2% | −3,1 pp | 1,3% |
| Gorcum Actief | 23 | 9,1% | 9,4% | −0,3 pp | 1,6% |
| ChristenUnie-SGP | 22 | 8,7% | 9,8% | −1,1 pp | 1,5% |
| SP | 19 | 7,5% | 6,7% | +0,8 pp | 1,8% |
| D66 | 19 | 7,5% | 9,1% | −1,6 pp | 1,4% |
| VVD | 18 | 7,1% | 11,8% | −4,7 pp | 1,0% |
| CDA | 16 | 6,3% | 6,9% | −0,6 pp | 1,5% |
| Zorg Voor Gorkum | 7 | 2,8% | 2,6% | +0,1 pp | 1,7% |
| JEZUS LEEFT | 5 | 2,0% | 0,5% | +1,5 pp | 6,2% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ashraf Hachhouch (PvdA) · 25 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Ali Koçak (PvdA) · 18 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Everdien Hamann (Gorcum Actief) · 14 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Ilhan Tekir (D66) · 13 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Eva Dansen (SP) · 12 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Maarten de Pagter (ChristenUnie-SGP) · 11 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Dicky van Veen (Stadsbelang) · 10 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Joost van der Geest (CDA) · 10 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Fatih Polatli (Stadsbelang) · 9 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Niels van Santen (VVD) · 8 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jack Oostrum (PvdA) · 7 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Willemijn Paans (Stadsbelang) · 6 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Anouar Boutachkourt (DemocratenGorinchem) · 6 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Abbas Yildiz (Stadsbelang) · 5 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Pierre Schefferlie (DemocratenGorinchem) · 5 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 27e van de 41 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0037% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 61 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 207 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 52 |
| Toegelaten kiezers | 259 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 259 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (2,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 2,32% van de stembiljetten, tegen 0,56% in Gorinchem en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gorinchem
- De Nieuwe Doelen 258 stemmen · DemocratenGorinchem 17%
- Centraal Punt 249 stemmen · PvdA 20%
- Stadhuis 259 stemmen · Stadsbelang 20%
- Dorpshuis De Elzenhof 229 stemmen · VVD 18%
- Avres Gorinchem 311 stemmen · Stadsbelang 22%
- Gildenplein 206 stemmen · PvdA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.