Stembureau Stembureau Buurthuis de Aanlegsteiger in Gorinchem (2023)
Postcode 4201 ZD · Wijk Gorinchem binnenstad
Hier zijn 850 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 167 | 19,6% | 23,6% | −3,9 pp | 3,2% |
| GroenLinks-PvdA | 165 | 19,4% | 13,8% | +5,6 pp | 5,5% |
| VVD | 164 | 19,3% | 16,3% | +3,0 pp | 4,6% |
| Nieuw Sociaal Contract | 108 | 12,7% | 11,9% | +0,8 pp | 4,1% |
| D66 | 60 | 7,1% | 6,1% | +1,0 pp | 4,5% |
| SP | 30 | 3,5% | 3,4% | +0,1 pp | 4,0% |
| Forum voor Democratie | 25 | 2,9% | 2,4% | +0,6 pp | 4,8% |
| Partij voor de Dieren | 25 | 2,9% | 2,0% | +1,0 pp | 5,8% |
| Volt | 22 | 2,6% | 1,4% | +1,2 pp | 7,0% |
| BBB | 20 | 2,4% | 2,4% | −0,0 pp | 3,9% |
| ChristenUnie | 15 | 1,8% | 3,5% | −1,8 pp | 1,9% |
| CDA | 12 | 1,4% | 2,9% | −1,5 pp | 1,9% |
| JA21 | 9 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 4,7% |
| SGP | 9 | 1,1% | 2,5% | −1,4 pp | 1,7% |
| DENK | 8 | 0,9% | 5,3% | −4,4 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 4 | 0,5% | 0,5% | −0,1 pp | 3,5% |
| Splinter | 4 | 0,5% | 0,2% | +0,3 pp | 12,1% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 3,2% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp | 1,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gorinchem, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +5,6 pp meer dan gemiddeld in Gorinchem.
- Qua gewicht is dit het 14e van de 27 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Gorinchem en 0,0083% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Gorinchem komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Gorinchem
- Stembureau OBS Anne Frank 876 stemmen · PVV 24%
- Stembureau WonenLerenZorggebouw 838 stemmen · PVV 25%
- Stembureau Gebouw Leger des Heils 884 stemmen · PVV 19%
- Stembureau Buurthuis West 812 stemmen · PVV 28%
- Stembureau Gorinchemse IJsclub 907 stemmen · PVV 33%
- Stembureau Gildenplein 812 stemmen · PVV 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.