Stembureau Hal NS-station in Gilze en Rijen (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 5121 EA · Wijk Rijen

Hier waren 1.215 kiezers toegelaten (11,4% van alle toegelaten kiezers in Gilze en Rijen) en zijn 1.209 geldige stemmen uitgebracht. Groen Gilze en Rijen werd hier de grootste met 31,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
Groen Gilze en Rijen 379 31,3% 23,7% +7,6 pp 15,0%
Gemeentebelang 224 18,5% 11,8% +6,7 pp 17,8%
D66 156 12,9% 11,1% +1,8 pp 13,2%
VVD 130 10,8% 9,4% +1,4 pp 13,0%
Kern '75 119 9,8% 25,6% −15,8 pp 4,4%
PvdA 107 8,9% 10,7% −1,8 pp 9,4%
CDA 94 7,8% 7,6% +0,1 pp 11,6%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig4Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gilze en Rijen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Peter van Seters (Groen Gilze en Rijen) · 171 stemmen · 14,1% van alle stemmen hier
  2. Maud van der Meer (Gemeentebelang) · 162 stemmen · 13,4% van alle stemmen hier
  3. Antonet Krol-Graat (D66) · 107 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  4. David Vermorken (VVD) · 74 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Quirine van Aerts (Groen Gilze en Rijen) · 63 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  6. Marielle Doremalen-van Berkel (PvdA) · 48 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Ruud van Iersel (Kern '75) · 45 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Paul van Dongen (Groen Gilze en Rijen) · 44 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  9. Abdullah Kanbur (CDA) · 34 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Janet Frankemölle - Bolier (CDA) · 27 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Stefan Schoenmakers (D66) · 23 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Corné Machielsen (Kern '75) · 22 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Alex van Mook (Groen Gilze en Rijen) · 20 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Johan Manders (Gemeentebelang) · 15 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier
  15. Babs Bongers (Groen Gilze en Rijen) · 15 stemmen · 1,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Kern '75 haalde hier −15,8 pp minder dan gemiddeld in Gilze en Rijen.
  • Qua gewicht is dit het 1e van de 17 stembureaus: 11,4% van alle geldige stemmen in Gilze en Rijen en 0,0175% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 9 stemmen in Gilze en Rijen komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen1.088
Geldige volmachtbewijzen127
Toegelaten kiezers1.215
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.215
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,5%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,49% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Gilze en Rijen en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Gilze en Rijen

Alle stembureaus in Gilze en Rijen

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.