Stembureau De Molenwiek in Gilze en Rijen
Postcode 5124 RM · Wijk Molenschot
Hier waren 615 kiezers toegelaten (5,4% van alle toegelaten kiezers in Gilze en Rijen) en zijn 614 geldige stemmen uitgebracht. Kern'75 werd hier de grootste met 70,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Kern'75 | 431 | 70,2% | 28,9% | +41,3 pp | 13,3% |
| D66 | 41 | 6,7% | 9,2% | −2,6 pp | 4,0% |
| GroenLinks-PvdA | 41 | 6,7% | 10,5% | −3,8 pp | 3,5% |
| VVD | 33 | 5,4% | 9,1% | −3,8 pp | 3,2% |
| CDA | 31 | 5,0% | 8,5% | −3,5 pp | 3,2% |
| Groen Gilze en Rijen | 14 | 2,3% | 20,5% | −18,2 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 2,0% | 3,3% | −1,3 pp | 3,3% |
| Gemeentebelang | 11 | 1,8% | 10,0% | −8,2 pp | 1,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Gilze en Rijen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Pieter van Laerhoven (Kern'75) · 209 stemmen · 34,0% van alle stemmen hier
- Mark Boemaars (Kern'75) · 92 stemmen · 15,0% van alle stemmen hier
- Corné Machielsen (Kern'75) · 47 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Jessie Berkeveld (GroenLinks-PvdA) · 31 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Janet Frankemölle-Bolier (CDA) · 22 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Antonet Krol (D66) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Hans van Nistelrooij (VVD) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Niels Marijnissen (Kern'75) · 16 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Joppe Leenaars (Kern'75) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Saskia de Frel (D66) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Jerry Aarts (Kern'75) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Maud van der Meer (Gemeentebelang) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Gabrina Kikkert (D66) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
- Suzanne Zwart (VVD) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Marielle Doremalen-van Berkel (GroenLinks-PvdA) · 6 stemmen · 1,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Kern'75 haalde hier +41,3 pp meer dan gemiddeld in Gilze en Rijen.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 12 stembureaus: 5,5% van alle geldige stemmen in Gilze en Rijen en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Gilze en Rijen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 555 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 60 |
| Toegelaten kiezers | 615 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 615 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,16% van de stembiljetten, tegen 0,95% in Gilze en Rijen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere fout; uitslag gecorrigeerd.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Gilze en Rijen
- De Boodschap 819 stemmen · Groen Gilze en Rijen 32%
- Basisschool Het Fonkelbos 574 stemmen · Groen Gilze en Rijen 31%
- Heemkring Molenheide 952 stemmen · Kern'75 51%
- Woonstichting Leystromen 427 stemmen · Groen Gilze en Rijen 33%
- Gemeentehuis Gilze en Rijen 998 stemmen · Groen Gilze en Rijen 30%
- The Chump 215 stemmen · Gemeentebelang 29%
Alle stembureaus in Gilze en Rijen
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.