Stembureau Loc. Kloostergaard, Avoord Zorg en Wonen in Etten-Leur (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 805 kiezers toegelaten (4,8% van alle toegelaten kiezers in Etten-Leur) en zijn 795 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 35,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 283 35,6% 19,5% +16,1 pp 8,7%
APB 141 17,7% 21,9% −4,1 pp 3,9%
Ons Etten-Leur 112 14,1% 18,0% −3,9 pp 3,7%
VVD 77 9,7% 11,2% −1,5 pp 4,1%
GROENLINKS 58 7,3% 8,7% −1,4 pp 4,0%
Leefbaar Etten-Leur 54 6,8% 7,3% −0,5 pp 4,5%
D66 36 4,5% 8,0% −3,5 pp 2,7%
PvdA 34 4,3% 5,5% −1,2 pp 3,7%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Etten-Leur, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ronnie Buiks (CDA) · 124 stemmen · 15,6% van alle stemmen hier
  2. Kees van Aert (APB) · 74 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
  3. Lia Boeren (Ons Etten-Leur) · 69 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
  4. Mariette Nooijens-Brans (CDA) · 65 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  5. Franklin Vrolijk (VVD) · 50 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
  6. Louis Roks (Leefbaar Etten-Leur) · 34 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Ron Dujardin (D66) · 25 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  8. Kitty Hoevenberg-Aerts (CDA) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Dennis Aerts (GROENLINKS) · 22 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Kim van Drongelen-Laurijssen (APB) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Hans Wierema (PvdA) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Sonja Van den Berge (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Joke Gelderblom-Punt (CDA) · 13 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Jan van Hal (CDA) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
  15. Jens Vermunt (CDA) · 12 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +16,1 pp meer dan gemiddeld in Etten-Leur.
  • Qua gewicht is dit het 13e van de 18 stembureaus: 4,8% van alle geldige stemmen in Etten-Leur en 0,0118% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Etten-Leur komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen710
Geldige volmachtbewijzen95
Toegelaten kiezers805
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)801
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−4
Blanco en ongeldig6 (0,7%)

Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,75% van de stembiljetten, tegen 0,64% in Etten-Leur en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Etten-Leur

Alle stembureaus in Etten-Leur

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.