Stembureau Chr. Ger. Kerk De Voorhof in Ermelo
Postcode 3851 XA · Wijk Schil rondom het centrum
Hier waren 1.128 kiezers toegelaten (8,0% van alle toegelaten kiezers in Ermelo) en zijn 1.124 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 224 | 19,9% | 22,7% | −2,8 pp | 7,0% |
| VVD | 220 | 19,6% | 10,0% | +9,6 pp | 15,6% |
| één-Ermelo | 212 | 18,9% | 21,2% | −2,4 pp | 7,1% |
| Progressief Ermelo | 181 | 16,1% | 17,9% | −1,8 pp | 7,2% |
| SGP | 130 | 11,6% | 13,8% | −2,2 pp | 6,7% |
| ChristenUnie | 117 | 10,4% | 11,9% | −1,5 pp | 7,0% |
| HEE22 | 40 | 3,6% | 2,5% | +1,1 pp | 11,6% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ermelo, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Evelien Kars (Progressief Ermelo) · 144 stemmen · 12,8% van alle stemmen hier
- Marjan van Noort-Nap (CDA) · 133 stemmen · 11,8% van alle stemmen hier
- Gert Jan Brouwer (VVD) · 117 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Pieter Stam (SGP) · 86 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Liesbeth Urbach-Bakker (ChristenUnie) · 71 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Henri Luitjes (één-Ermelo) · 62 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Alies Vrijhof (één-Ermelo) · 48 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Han Wilhelm (HEE22) · 31 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Nero de Boer (CDA) · 25 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ronald van Veen (ChristenUnie) · 22 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Pernilla Spijker (VVD) · 20 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- René van Vugt (VVD) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Hans de Haan (VVD) · 18 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Corry Mosterd-Blanksma (CDA) · 15 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Peter Garritsen (één-Ermelo) · 15 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +9,6 pp meer dan gemiddeld in Ermelo.
- Qua gewicht is dit het 2e van de 17 stembureaus: 8,0% van alle geldige stemmen in Ermelo en 0,0147% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 12 stemmen in Ermelo komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 979 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 149 |
| Toegelaten kiezers | 1.128 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.128 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Ermelo en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ermelo
- Sporthal Triade 1.236 stemmen · CDA 24%
- Koningin Julianaschool 1.058 stemmen · CDA 25%
- Rehobothkerk 991 stemmen · één-Ermelo 24%
- Ons Huis 979 stemmen · SGP 28%
- Kroondomein 915 stemmen · CDA 27%
- De Boterlap 902 stemmen · één-Ermelo 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.