Hoe stemde Vaassen in Epe in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Oosterhof, Berkenoord 2, Krugerstraat Zuid, Heggerenk, Vaassen Centrum
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 7 stembureaus in Vaassen 8.074 geldige stemmen uitgebracht (37,1% van alle stemmen in Epe). PVV werd hier de grootste met 25,8%. Vergeleken met heel Epe scoorden PVV (+1,2 pp) en CDA (+0,5 pp) hier hoger en VVD (−1,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 2.082 | 25,8% | 24,5% | +1,2 pp |
| VVD | 1.230 | 15,2% | 16,2% | −1,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.137 | 14,1% | 13,6% | +0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 793 | 9,8% | 10,2% | −0,4 pp |
| BBB | 702 | 8,7% | 8,6% | +0,1 pp |
| CDA | 410 | 5,1% | 4,6% | +0,5 pp |
| D66 | 364 | 4,5% | 4,6% | −0,1 pp |
| SGP | 282 | 3,5% | 4,3% | −0,8 pp |
| ChristenUnie | 195 | 2,4% | 3,4% | −1,0 pp |
| SP | 187 | 2,3% | 2,2% | +0,1 pp |
| DENK | 170 | 2,1% | 1,2% | +0,9 pp |
| Forum voor Democratie | 153 | 1,9% | 2,0% | −0,1 pp |
| Partij voor de Dieren | 137 | 1,7% | 1,7% | −0,0 pp |
| Volt | 71 | 0,9% | 1,0% | −0,1 pp |
| JA21 | 55 | 0,7% | 0,5% | +0,2 pp |
| 50PLUS | 40 | 0,5% | 0,4% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 36 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 13 | 0,2% | 0,1% | +0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Splinter | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 2 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Vaassen
- Clubhuis Handbalvereniging C.V.O. Oosterhof · 8171 NB · 1.539 stemmen · PVV 25%
- Evangeliecentrum Woord en Daad Oosterhof · 8171 AC · 1.312 stemmen · PVV 26%
- Clubgebouw c.s.v. VIOS Berkenoord 2 · 8172 CN · 1.239 stemmen · PVV 33%
- Zwem- en Sportcentrum De Koekoek Krugerstraat Zuid · 8171 VH · 1.211 stemmen · PVV 25%
- Wijkgebouw Triton Heggerenk · 8171 AP · 1.085 stemmen · PVV 25%
- Hervormde Gemeente Vaassen Vaassen Centrum · 8171 CJ · 869 stemmen · PVV 25%
- Gereformeerde Tabernakel kerk Krugerstraat Noord · 8171 EH · 819 stemmen · VVD 22%
Andere wijken in Epe
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.