Stembureau Zorgcentrum de Cromhoff (Livio) in Enschede

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022 · 2018

Postcode 7543 EC · Wijk Boswinkel - Stadsveld

Hier waren 421 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 420 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 90 21,4% 17,4% +4,0 pp 0,9%
GroenLinks-PvdA 59 14,0% 19,3% −5,2 pp 0,5%
PVV 41 9,8% 7,2% +2,6 pp 0,9%
CDA 40 9,5% 8,8% +0,8 pp 0,8%
VVD 36 8,6% 10,7% −2,1 pp 0,6%
Forum voor Democratie 26 6,2% 6,9% −0,7 pp 0,6%
ChristenUnie 23 5,5% 4,2% +1,3 pp 0,9%
D66 21 5,0% 9,3% −4,3 pp 0,4%
DENK 19 4,5% 2,0% +2,5 pp 1,6%
Belang van Enschede 18 4,3% 2,9% +1,4 pp 1,0%
SP 12 2,9% 3,0% −0,1 pp 0,7%
Partij voor de Dieren 10 2,4% 2,3% +0,0 pp 0,7%
EnschedeAnders.nl 8 1,9% 1,4% +0,5 pp 0,9%
Volt 7 1,7% 2,5% −0,8 pp 0,5%
6 1,4% 0,6% +0,8 pp 1,7%
Partij voor de Rechtsstaat 3 0,7% 0,4% +0,4 pp 1,4%
Partij voor Enschede 1 0,2% 1,3% −1,0 pp 0,1%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Danny van Wakeren (BBE) · 37 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  2. Peter Reudink (PVV) · 31 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  3. Narda Teke-Bozkurt (GroenLinks-PvdA) · 28 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  4. Mart van Lagen (CDA) · 27 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  5. Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Linsey van der Veen (D66) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  7. Michiel van Staaveren (SP) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  8. Andreas Bakir (Forum voor Democratie) · 10 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  9. Cindy Marsman-Voortman (VVD) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Erwin Versteeg (Belang van Enschede) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Marc Teutelink (BBE) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Şevki Kabadayi (DENK) · 8 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Lourraine Lents (BBE) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Karel Ebbing (BBE) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Freddy van Tellingen (BBE) · 7 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −5,2 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 79e van de 87 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0055% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 145 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen373
Geldige volmachtbewijzen48
Toegelaten kiezers421
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)421
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig1 (0,2%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,24% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Enschede en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.