Stembureau vv Rigtersbleek in Enschede (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 916 kiezers toegelaten (1,4% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 910 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 17,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 158 17,4% 10,5% +6,9 pp 2,4%
D66 144 15,8% 11,0% +4,9 pp 2,1%
PvdA 124 13,6% 8,9% +4,7 pp 2,2%
VVD 105 11,5% 10,8% +0,8 pp 1,6%
BBE 82 9,0% 15,7% −6,7 pp 0,8%
CDA 63 6,9% 10,6% −3,7 pp 0,9%
SP 62 6,8% 7,5% −0,7 pp 1,3%
ChristenUnie 46 5,1% 6,3% −1,2 pp 1,2%
PVV 34 3,7% 6,7% −3,0 pp 0,8%
Democratisch Platform Enschede 27 3,0% 2,4% +0,5 pp 1,8%
EnschedeAnders.nl 26 2,9% 3,7% −0,8 pp 1,1%
DENK 26 2,9% 3,7% −0,8 pp 1,1%
OPA 10 1,1% 1,9% −0,8 pp 0,8%
Liberaal053 3 0,3% 0,3% +0,0 pp 1,7%
Blanco4Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Hetty Wolf (GROENLINKS) · 89 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
  2. Eelco Eerenberg (D66) · 62 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  3. Arjan Kampman (PvdA) · 43 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
  4. Jeroen Diepemaat (VVD) · 41 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  5. Niels van den Berg (BBE) · 39 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  6. Joost Nijhuis (VVD) · 36 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  7. Jurgen van Houdt (ChristenUnie) · 29 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  8. Maxim van Luttikhuizen (SP) · 26 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Laurens van der Velde (PvdA) · 25 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  10. Jan Willem Elferink (PVV) · 21 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Margarita Jéliazkova (D66) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  12. Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders.nl) · 20 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Ayfer Koç (CDA) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Sara Nijenhuis (CDA) · 19 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Laura Wichgers (SP) · 18 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,9 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 25e van de 78 stembureaus: 1,4% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0135% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 69 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen817
Geldige volmachtbewijzen99
Toegelaten kiezers916
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)914
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−2
Blanco en ongeldig4 (0,4%)

Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,81% in Enschede en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.