Stembureau Saxion in Enschede (2023)
Postcode 7513 AB · Wijk Binnensingelgebied
Hier zijn 1.587 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 365 | 23,0% | 14,9% | +8,1 pp | 2,8% |
| Nieuw Sociaal Contract | 339 | 21,4% | 27,7% | −6,3 pp | 1,4% |
| PVV | 201 | 12,7% | 22,9% | −10,2 pp | 1,0% |
| VVD | 199 | 12,5% | 8,8% | +3,7 pp | 2,5% |
| D66 | 148 | 9,3% | 4,9% | +4,4 pp | 3,4% |
| Volt | 93 | 5,9% | 2,5% | +3,3 pp | 4,2% |
| SP | 47 | 3,0% | 2,6% | +0,3 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 2,2% | 1,8% | +0,4 pp | 2,2% |
| Forum voor Democratie | 31 | 2,0% | 3,0% | −1,1 pp | 1,2% |
| DENK | 29 | 1,8% | 2,8% | −1,0 pp | 1,2% |
| BBB | 22 | 1,4% | 2,5% | −1,1 pp | 1,0% |
| ChristenUnie | 16 | 1,0% | 1,9% | −0,9 pp | 1,0% |
| JA21 | 13 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 3,4% |
| SGP | 13 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp | 3,9% |
| BIJ1 | 11 | 0,7% | 0,3% | +0,4 pp | 4,0% |
| CDA | 10 | 0,6% | 1,4% | −0,8 pp | 0,8% |
| Piratenpartij - De Groenen | 6 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 6,0% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 3,2% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 5,7% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 6,7% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,2 pp | 0,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,3% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −10,2 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 83 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0154% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- De Museumfabriek 1.617 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 28%
- OBS De Esmarke 1.571 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 31%
- Stroinkshuis 1.652 stemmen · PVV 30%
- Opstandingskerk 1.561 stemmen · PVV 24%
- OBS De Sterrenborgh 1.795 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 30%
- Sportcafé De Brug 1.537 stemmen · PVV 43%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.