Stembureau RKSV Vogido in Enschede (2022)
Postcode 7535 CJ · Wijk Hogeland - Velve
Hier waren 466 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 465 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 26,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BBE | 124 | 26,7% | 20,9% | +5,7 pp | 1,0% |
| VVD | 74 | 15,9% | 10,1% | +5,8 pp | 1,3% |
| D66 | 42 | 9,0% | 8,3% | +0,7 pp | 0,9% |
| PvdA | 39 | 8,4% | 10,0% | −1,6 pp | 0,7% |
| CDA | 36 | 7,7% | 7,6% | +0,2 pp | 0,8% |
| GROENLINKS | 26 | 5,6% | 8,7% | −3,1 pp | 0,5% |
| EnschedeAnders | 23 | 4,9% | 3,8% | +1,1 pp | 1,0% |
| PVV | 19 | 4,1% | 4,4% | −0,3 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 17 | 3,7% | 3,2% | +0,5 pp | 0,9% |
| DPE | 16 | 3,4% | 1,9% | +1,6 pp | 1,5% |
| SP | 13 | 2,8% | 4,3% | −1,5 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 12 | 2,6% | 5,2% | −2,6 pp | 0,4% |
| Partij voor de Dieren | 11 | 2,4% | 3,1% | −0,7 pp | 0,6% |
| Volt | 7 | 1,5% | 4,9% | −3,4 pp | 0,2% |
| Verbindend Enschede | 3 | 0,6% | 1,3% | −0,7 pp | 0,4% |
| LINK | 3 | 0,6% | 2,0% | −1,3 pp | 0,3% |
| 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% | |
| (16) | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Niels van den Berg (BBE) · 69 stemmen · 14,8% van alle stemmen hier
- Jeroen Diepemaat (VVD) · 35 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Yara Hümmels (PvdA) · 27 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Ton ten Vergert (CDA) · 24 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Gertjan Tillema (D66) · 16 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Linsey van der Veen (D66) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Marianne Schouten (GROENLINKS) · 14 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- M.R. Brejaart (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Nicole Workel-ten Bos (VVD) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Rachel Denneboom (VVD) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Hidde Heutink (PVV) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Lourraine Lents (BBE) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders) · 9 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Stef Heurman (BBE) · 8 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 57e van de 105 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0067% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 124 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 414 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 52 |
| Toegelaten kiezers | 466 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 466 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,21% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Enschede en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enschede
- Stroinkshuis 467 stemmen · BBE 24%
- Bonhoeffer College Van der Waalslaan 456 stemmen · BBE 23%
- De Kom 494 stemmen · BBE 21%
- Drive In parkeerplaats Diekmanhal 455 stemmen · BBE 19%
- Dansschool Dekker 496 stemmen · BBE 20%
- Opstandingskerk 452 stemmen · PvdA 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.