Stembureau OBS De Broekheurne in Enschede (2025)
Postcode 7544 LR · Wijk Enschede-Zuid
Hier zijn 1.083 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 239 | 22,1% | 19,5% | +2,6 pp | 1,4% |
| GroenLinks-PvdA | 130 | 12,0% | 13,9% | −1,9 pp | 1,1% |
| D66 | 120 | 11,1% | 16,9% | −5,9 pp | 0,8% |
| CDA | 116 | 10,7% | 10,2% | +0,5 pp | 1,3% |
| VVD | 116 | 10,7% | 11,6% | −0,9 pp | 1,1% |
| DENK | 94 | 8,7% | 2,9% | +5,7 pp | 3,6% |
| Forum voor Democratie | 65 | 6,0% | 5,4% | +0,6 pp | 1,4% |
| JA21 | 44 | 4,1% | 5,7% | −1,7 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 41 | 3,8% | 2,2% | +1,6 pp | 2,2% |
| SP | 32 | 3,0% | 2,3% | +0,7 pp | 1,6% |
| NSC | 19 | 1,8% | 1,0% | +0,8 pp | 2,2% |
| BBB | 15 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp | 0,9% |
| SGP | 14 | 1,3% | 0,6% | +0,7 pp | 2,8% |
| 50PLUS | 12 | 1,1% | 1,6% | −0,5 pp | 0,9% |
| Volt | 9 | 0,8% | 1,5% | −0,7 pp | 0,7% |
| Partij voor de Dieren | 8 | 0,7% | 1,8% | −1,1 pp | 0,5% |
| BVNL | 6 | 0,6% | 0,2% | +0,3 pp | 3,1% |
| Vrede voor Dieren | 3 | 0,3% | 0,2% | +0,1 pp | 2,1% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| DE LINIE | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier −5,9 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 34e van de 86 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0104% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 81 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- De Magneet 1.087 stemmen · PVV 31%
- Ontmoetingskerk 1.074 stemmen · PVV 20%
- Melkhal 1.090 stemmen · D66 28%
- CBS de Koning 1.062 stemmen · PVV 33%
- Liberein, locatie Ariënsstaete 1.097 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- OBS Molenbeek Boekelo 1.052 stemmen · D66 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.