Stembureau NS Station in Enschede

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Postcode 7511 JD · Wijk Binnensingelgebied

Hier waren 533 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 530 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 33,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 179 33,8% 19,3% +14,5 pp 1,5%
D66 66 12,5% 9,3% +3,2 pp 1,2%
BBE 58 10,9% 17,4% −6,5 pp 0,5%
VVD 49 9,2% 10,7% −1,4 pp 0,8%
CDA 37 7,0% 8,8% −1,8 pp 0,7%
Partij voor de Dieren 28 5,3% 2,3% +2,9 pp 2,0%
Volt 23 4,3% 2,5% +1,8 pp 1,5%
Forum voor Democratie 20 3,8% 6,9% −3,1 pp 0,5%
SP 19 3,6% 3,0% +0,6 pp 1,1%
Belang van Enschede 14 2,6% 2,9% −0,2 pp 0,8%
ChristenUnie 13 2,5% 4,2% −1,8 pp 0,5%
DENK 9 1,7% 2,0% −0,3 pp 0,7%
PVV 8 1,5% 7,2% −5,7 pp 0,2%
3 0,6% 0,6% −0,0 pp 0,8%
EnschedeAnders.nl 2 0,4% 1,4% −1,0 pp 0,2%
Partij voor de Rechtsstaat 1 0,2% 0,4% −0,2 pp 0,5%
Partij voor Enschede 1 0,2% 1,3% −1,1 pp 0,1%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Narda Teke-Bozkurt (GroenLinks-PvdA) · 56 stemmen · 10,6% van alle stemmen hier
  2. Linsey van der Veen (D66) · 37 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  3. Judith Hofte (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  4. Danny van Wakeren (BBE) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  5. Malkis Jajan (VVD) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  6. Laura Çakir-Wichgers (GroenLinks-PvdA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  7. Mart van Lagen (CDA) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Marijn Ouwehand (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Willemijn Punte-Zwart (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  10. Rosanne van Beilen-van Tintelen (Partij voor de Dieren) · 15 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Valerie Schrauwen (BBE) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. Andreas Bakir (Forum voor Democratie) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Robin Wessels (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  14. Maschja Baas (D66) · 9 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Richelle Saadi (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +14,5 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 63e van de 87 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 115 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen507
Geldige volmachtbewijzen26
Toegelaten kiezers533
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)533
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Enschede en 0,58% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.