Stembureau Het Kompas in Enschede
Postcode 7523 ER · Wijk Enschede-Noord
Hier waren 509 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 507 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,9% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 106 | 20,9% | 19,3% | +1,6 pp | 0,9% |
| BBE | 77 | 15,2% | 17,4% | −2,2 pp | 0,7% |
| D66 | 56 | 11,0% | 9,3% | +1,8 pp | 1,0% |
| VVD | 42 | 8,3% | 10,7% | −2,4 pp | 0,6% |
| CDA | 40 | 7,9% | 8,8% | −0,9 pp | 0,8% |
| SP | 31 | 6,1% | 3,0% | +3,1 pp | 1,7% |
| ChristenUnie | 29 | 5,7% | 4,2% | +1,5 pp | 1,1% |
| PVV | 29 | 5,7% | 7,2% | −1,5 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 22 | 4,3% | 6,9% | −2,5 pp | 0,5% |
| DENK | 20 | 3,9% | 2,0% | +1,9 pp | 1,6% |
| Volt | 13 | 2,6% | 2,5% | +0,1 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 1,8% | 2,3% | −0,6 pp | 0,6% |
| Belang van Enschede | 9 | 1,8% | 2,9% | −1,1 pp | 0,5% |
| Partij voor Enschede | 8 | 1,6% | 1,3% | +0,3 pp | 1,0% |
| EnschedeAnders.nl | 7 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 0,8% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 5 | 1,0% | 0,4% | +0,6 pp | 2,3% |
| 4 | 0,8% | 0,6% | +0,2 pp | 1,1% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Narda Teke-Bozkurt (GroenLinks-PvdA) · 43 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Linsey van der Veen (D66) · 26 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Danny van Wakeren (BBE) · 24 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Malkis Jajan (VVD) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Michiel van Staaveren (SP) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Valerie Schrauwen (BBE) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Mart van Lagen (CDA) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Peter Reudink (PVV) · 16 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Maschja Baas (D66) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Zehra Ceben (BBE) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Cindy Marsman-Voortman (VVD) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Andreas Bakir (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Laura Çakir-Wichgers (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Umut Can Yurdal (DENK) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Forum voor Democratie haalde hier −2,5 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 67e van de 87 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 120 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 461 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 48 |
| Toegelaten kiezers | 509 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 509 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Enschede en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enschede
- Huiskamer van het dorp Boekelo 526 stemmen · CDA 19%
- Speeltuin 't Hoogeland 502 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Geert de Leeuw 529 stemmen · BBE 22%
- Metropool 483 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- De Boei 529 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Het Stedelijk Zwering 481 stemmen · BBE 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.