Stembureau Enschedese Schoolvereniging in Enschede (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 722 kiezers toegelaten (1,1% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 716 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 14,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 106 14,8% 15,7% −0,9 pp 1,1%
VVD 104 14,5% 10,8% +3,8 pp 1,5%
CDA 80 11,2% 10,6% +0,6 pp 1,2%
D66 74 10,3% 11,0% −0,6 pp 1,1%
PvdA 58 8,1% 8,9% −0,8 pp 1,0%
GROENLINKS 57 8,0% 10,5% −2,5 pp 0,9%
SP 54 7,5% 7,5% +0,0 pp 1,1%
PVV 51 7,1% 6,7% +0,4 pp 1,2%
ChristenUnie 48 6,7% 6,3% +0,4 pp 1,2%
EnschedeAnders.nl 40 5,6% 3,7% +1,9 pp 1,7%
Democratisch Platform Enschede 22 3,1% 2,4% +0,7 pp 1,4%
DENK 12 1,7% 3,7% −2,0 pp 0,5%
OPA 7 1,0% 1,9% −1,0 pp 0,6%
Liberaal053 3 0,4% 0,3% +0,1 pp 1,7%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Niels van den Berg (BBE) · 52 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  2. Jeroen Diepemaat (VVD) · 46 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  3. Eelco Eerenberg (D66) · 37 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
  4. Ayfer Koç (CDA) · 31 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Hetty Wolf (GROENLINKS) · 31 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  6. Maxim van Luttikhuizen (SP) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Jan Willem Elferink (PVV) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  8. Jurgen van Houdt (ChristenUnie) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  9. Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders.nl) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  10. Laurens van der Velde (PvdA) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  11. Rachel Denneboom (VVD) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  12. Laura Wichgers (SP) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  13. Patrick Welman (CDA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Ton ten Vergert (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  15. Margarita Jéliazkova (D66) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +3,8 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 48e van de 78 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 88 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen656
Geldige volmachtbewijzen66
Toegelaten kiezers722
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)722
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig6 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,83% van de stembiljetten, tegen 0,81% in Enschede en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.