Stembureau Drive In parkeerplaats Avanti in Enschede (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 7534 AM · Wijk Glanerbrug en omgeving

Hier waren 608 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 608 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 41,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
BBE 252 41,4% 20,9% +20,5 pp 2,1%
VVD 61 10,0% 10,1% −0,1 pp 1,0%
PvdA 40 6,6% 10,0% −3,4 pp 0,7%
PVV 40 6,6% 4,4% +2,2 pp 1,6%
CDA 39 6,4% 7,6% −1,1 pp 0,9%
D66 28 4,6% 8,3% −3,7 pp 0,6%
GROENLINKS 28 4,6% 8,7% −4,1 pp 0,6%
ChristenUnie 19 3,1% 5,2% −2,1 pp 0,6%
Forum voor Democratie 19 3,1% 3,2% −0,0 pp 1,0%
DPE 18 3,0% 1,9% +1,1 pp 1,7%
SP 16 2,6% 4,3% −1,7 pp 0,6%
EnschedeAnders 15 2,5% 3,8% −1,3 pp 0,7%
Verbindend Enschede 13 2,1% 1,3% +0,8 pp 1,7%
LINK 11 1,8% 2,0% −0,2 pp 1,0%
Partij voor de Dieren 5 0,8% 3,1% −2,2 pp 0,3%
Volt 4 0,7% 4,9% −4,2 pp 0,1%
0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
(16) 0 0,0% 0,3% −0,3 pp 0,0%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Niels van den Berg (BBE) · 147 stemmen · 24,2% van alle stemmen hier
  2. Joffrey Vogelzang (BBE) · 43 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
  3. Jeroen Diepemaat (VVD) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  4. Hidde Heutink (PVV) · 28 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  5. Ton ten Vergert (CDA) · 25 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  6. Yara Hümmels (PvdA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  7. Lourraine Lents (BBE) · 15 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  8. Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  9. Gertjan Tillema (D66) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  10. Rachel Denneboom (VVD) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  11. Arjan Brouwer (DPE) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  12. M.R. Brejaart (Forum voor Democratie) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Marianne Schouten (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Bart Peeters Weem (GROENLINKS) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Danny van Wakeren (BBE) · 9 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: BBE haalde hier +20,5 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
  • Qua gewicht is dit het 41e van de 105 stembureaus: 1,1% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0088% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 95 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen523
Geldige volmachtbewijzen85
Toegelaten kiezers608
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)608
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,57% in Enschede en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Enschede

Alle stembureaus in Enschede

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.