Stembureau De Triangel in Enschede (2018)
Hier waren 958 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 953 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 14,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BBE | 139 | 14,6% | 15,7% | −1,2 pp | 1,4% |
| DENK | 113 | 11,9% | 3,7% | +8,2 pp | 4,9% |
| D66 | 87 | 9,1% | 11,0% | −1,8 pp | 1,3% |
| VVD | 87 | 9,1% | 10,8% | −1,6 pp | 1,3% |
| CDA | 85 | 8,9% | 10,6% | −1,7 pp | 1,3% |
| SP | 83 | 8,7% | 7,5% | +1,2 pp | 1,8% |
| PvdA | 79 | 8,3% | 8,9% | −0,7 pp | 1,4% |
| PVV | 78 | 8,2% | 6,7% | +1,5 pp | 1,8% |
| GROENLINKS | 77 | 8,1% | 10,5% | −2,4 pp | 1,2% |
| ChristenUnie | 60 | 6,3% | 6,3% | +0,0 pp | 1,5% |
| EnschedeAnders.nl | 31 | 3,3% | 3,7% | −0,4 pp | 1,3% |
| OPA | 19 | 2,0% | 1,9% | +0,1 pp | 1,6% |
| Democratisch Platform Enschede | 13 | 1,4% | 2,4% | −1,1 pp | 0,9% |
| Liberaal053 | 2 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp | 1,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Niels van den Berg (BBE) · 80 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Jan Willem Elferink (PVV) · 63 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Enes Sariakçe (DENK) · 62 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Jeroen Diepemaat (VVD) · 41 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Hetty Wolf (GROENLINKS) · 41 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Maxim van Luttikhuizen (SP) · 40 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Eelco Eerenberg (D66) · 36 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Ayfer Koç (CDA) · 29 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Laurens van der Velde (PvdA) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Jurgen van Houdt (ChristenUnie) · 26 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Margriet Visser - Voorn (EnschedeAnders.nl) · 25 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Patrick Welman (CDA) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Rachel Denneboom (VVD) · 21 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Freddy Borrel (OPA) · 17 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Sharon Dijksma (PvdA) · 15 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: DENK haalde hier +8,2 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 20e van de 78 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0141% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 66 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 861 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 97 |
| Toegelaten kiezers | 958 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 957 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,42% van de stembiljetten, tegen 0,81% in Enschede en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enschede
- Medisch Spectrum Twente 971 stemmen · D66 17%
- Liberein, locatie Ariënsstaete 945 stemmen · CDA 15%
- Speeltuin 't Varvik 987 stemmen · BBE 17%
- Dorpshuis Lonneker 934 stemmen · CDA 29%
- OBS de Sterrenborgh 1.023 stemmen · BBE 20%
- Zorgcentrum De Posten 918 stemmen · CDA 17%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.