Stembureau CBS de Koning in Enschede
Postcode 7545 WP
Hier waren 723 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Enschede) en zijn 718 geldige stemmen uitgebracht. BBE werd hier de grootste met 18,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| BBE | 135 | 18,8% | 17,4% | +1,4 pp | 1,3% |
| GroenLinks-PvdA | 111 | 15,5% | 19,3% | −3,8 pp | 0,9% |
| PVV | 86 | 12,0% | 7,2% | +4,8 pp | 2,0% |
| Forum voor Democratie | 68 | 9,5% | 6,9% | +2,6 pp | 1,6% |
| D66 | 49 | 6,8% | 9,3% | −2,5 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 48 | 6,7% | 4,2% | +2,5 pp | 1,9% |
| CDA | 41 | 5,7% | 8,8% | −3,1 pp | 0,8% |
| Belang van Enschede | 41 | 5,7% | 2,9% | +2,8 pp | 2,4% |
| SP | 29 | 4,0% | 3,0% | +1,1 pp | 1,6% |
| VVD | 25 | 3,5% | 10,7% | −7,2 pp | 0,4% |
| Partij voor Enschede | 20 | 2,8% | 1,3% | +1,5 pp | 2,6% |
| Volt | 19 | 2,6% | 2,5% | +0,2 pp | 1,3% |
| EnschedeAnders.nl | 18 | 2,5% | 1,4% | +1,1 pp | 2,1% |
| Partij voor de Dieren | 11 | 1,5% | 2,3% | −0,8 pp | 0,8% |
| DENK | 7 | 1,0% | 2,0% | −1,0 pp | 0,6% |
| Partij voor de Rechtsstaat | 6 | 0,8% | 0,4% | +0,5 pp | 2,7% |
| 4 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 1,1% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 5 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Peter Reudink (PVV) · 59 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
- Danny van Wakeren (BBE) · 45 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Narda Teke-Bozkurt (GroenLinks-PvdA) · 37 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Linsey van der Veen (D66) · 34 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Andreas Bakir (Forum voor Democratie) · 30 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Valerie Schrauwen (BBE) · 24 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Romy Hekman (Partij voor Enschede) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Hadassa Meijer-IJtsma (ChristenUnie) · 19 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Mart van Lagen (CDA) · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Kyle Pril (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Diana Lambers (PVV) · 14 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Judith Hofte (GroenLinks-PvdA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Michiel van Staaveren (SP) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Robin Wessels (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Eveline van Hattum (Belang van Enschede) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −7,2 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 87 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 85 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 661 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 62 |
| Toegelaten kiezers | 723 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 723 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,69% van de stembiljetten, tegen 0,54% in Enschede en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege andere fout.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enschede
- Ons Huis De Dollard 719 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- De Magneet 717 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Basisschool Helmerwijs 727 stemmen · BBE 17%
- Tennisvereniging Glanerbrug 714 stemmen · BBE 26%
- Zorgcentrum De Posten 729 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Liberein, locatie Ariënsstaete 711 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.