Stembureau Bonhoeffer College Vlierstraat in Enschede (2023)
Postcode 7544 GG · Wijk Enschede-Zuid
Hier zijn 710 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 34,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 245 | 34,5% | 22,9% | +11,6 pp | 1,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 152 | 21,4% | 27,7% | −6,3 pp | 0,6% |
| GroenLinks-PvdA | 76 | 10,7% | 14,9% | −4,2 pp | 0,6% |
| DENK | 65 | 9,2% | 2,8% | +6,3 pp | 2,6% |
| Forum voor Democratie | 42 | 5,9% | 3,0% | +2,9 pp | 1,6% |
| VVD | 28 | 3,9% | 8,8% | −4,9 pp | 0,4% |
| SP | 20 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp | 0,9% |
| D66 | 14 | 2,0% | 4,9% | −3,0 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 13 | 1,8% | 1,9% | −0,0 pp | 0,8% |
| BBB | 12 | 1,7% | 2,5% | −0,8 pp | 0,5% |
| CDA | 11 | 1,5% | 1,4% | +0,2 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 1,3% | 1,8% | −0,5 pp | 0,6% |
| Volt | 8 | 1,1% | 2,5% | −1,4 pp | 0,4% |
| Splinter | 4 | 0,6% | 0,1% | +0,5 pp | 4,3% |
| BVNL / Groep Van Haga | 3 | 0,4% | 0,4% | +0,0 pp | 0,9% |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,4% | 0,1% | +0,3 pp | 3,0% |
| SGP | 2 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp | 0,6% |
| 50PLUS | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,5% |
| JA21 | 1 | 0,1% | 0,4% | −0,3 pp | 0,3% |
| PartijvdSport | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 3,7% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,3% | −0,3 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +11,6 pp meer dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 75e van de 83 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0069% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 124 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- Odbs Europa 713 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 27%
- OBS Harry Bannink 691 stemmen · PVV 31%
- OBS Molenbeek Usselo 714 stemmen · PVV 28%
- Liberein, locatie Het Florapark 669 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 33%
- De Stedelijke Mavo 733 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 28%
- OBS Het Stroink 624 stemmen · PVV 34%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.