Stembureau Basisschool Helmerwijs in Enschede (2025)
Postcode 7546 EA · Wijk Enschede-Zuid
Hier zijn 906 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 22,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 205 | 22,6% | 19,5% | +3,2 pp | 1,2% |
| D66 | 132 | 14,6% | 16,9% | −2,4 pp | 0,9% |
| CDA | 112 | 12,4% | 10,2% | +2,1 pp | 1,3% |
| GroenLinks-PvdA | 105 | 11,6% | 13,9% | −2,3 pp | 0,9% |
| VVD | 75 | 8,3% | 11,6% | −3,3 pp | 0,7% |
| Forum voor Democratie | 64 | 7,1% | 5,4% | +1,6 pp | 1,4% |
| JA21 | 63 | 7,0% | 5,7% | +1,2 pp | 1,3% |
| ChristenUnie | 43 | 4,7% | 2,2% | +2,6 pp | 2,3% |
| SP | 22 | 2,4% | 2,3% | +0,2 pp | 1,1% |
| BBB | 19 | 2,1% | 2,0% | +0,1 pp | 1,1% |
| Partij voor de Dieren | 12 | 1,3% | 1,8% | −0,5 pp | 0,8% |
| DENK | 11 | 1,2% | 2,9% | −1,7 pp | 0,4% |
| Volt | 10 | 1,1% | 1,5% | −0,4 pp | 0,8% |
| SGP | 9 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp | 1,8% |
| 50PLUS | 8 | 0,9% | 1,6% | −0,7 pp | 0,6% |
| DE LINIE | 4 | 0,4% | 0,1% | +0,4 pp | 8,0% |
| NSC | 4 | 0,4% | 1,0% | −0,5 pp | 0,5% |
| Vrede voor Dieren | 4 | 0,4% | 0,2% | +0,3 pp | 2,8% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp | 1,0% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 1,5% |
| BIJ1 | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enschede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,3 pp minder dan gemiddeld in Enschede.
- Qua gewicht is dit het 48e van de 86 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Enschede en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 97 stemmen in Enschede komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Enschede
- Liberein, locatie De Eschpoort 922 stemmen · D66 16%
- Stadsbank Oost Nederland 903 stemmen · D66 18%
- De Boei 940 stemmen · PVV 33%
- U.T. Ravelijn 889 stemmen · D66 33%
- Stadsboerderij de Wesseler 963 stemmen · PVV 29%
- Ons Huis Het Achtervoort 888 stemmen · PVV 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.