Stembureau De Drommedaris (dinsdag) in Enkhuizen (2022)
Postcode 1601 GD · Wijk Centrum en Havens
Hier waren 456 kiezers toegelaten (6,0% van alle toegelaten kiezers in Enkhuizen) en zijn 454 geldige stemmen uitgebracht. Enkhuizen Vooruit! werd hier de grootste met 18,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Enkhuizen Vooruit! | 85 | 18,7% | 15,7% | +3,0 pp | 7,2% |
| SP | 59 | 13,0% | 14,8% | −1,8 pp | 5,3% |
| D66 | 58 | 12,8% | 8,7% | +4,1 pp | 8,8% |
| 49 | 10,8% | 9,5% | +1,3 pp | 6,8% | |
| CDA | 48 | 10,6% | 11,0% | −0,4 pp | 5,8% |
| PvdA | 45 | 9,9% | 8,6% | +1,3 pp | 6,9% |
| Het Enkhuizer Alternatief | 37 | 8,1% | 8,0% | +0,1 pp | 6,1% |
| VVD | 23 | 5,1% | 6,4% | −1,4 pp | 4,7% |
| Piratenpartij | 21 | 4,6% | 5,0% | −0,4 pp | 5,5% |
| Nieuw Enkhuizen | 19 | 4,2% | 8,0% | −3,8 pp | 3,2% |
| ChristenUnie-SGP | 10 | 2,2% | 4,3% | −2,1 pp | 3,1% |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Enkhuizen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Pim Segerius () · 49 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Margreet Keesman (SP) · 45 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
- Machteld Buit (D66) · 34 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Jan Franx (Enkhuizen Vooruit!) · 34 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Gerhard van Galen (CDA) · 26 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Frank van Gangelen (Enkhuizen Vooruit!) · 24 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Jacco Sandstra (PvdA) · 23 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Mark Veen (Het Enkhuizer Alternatief) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Pascal Overwijn (VVD) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Erik Colombijn (Het Enkhuizer Alternatief) · 11 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Piet Mazereeuw (Nieuw Enkhuizen) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Bob Sikkema (Piratenpartij) · 10 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Claas Huisman (CDA) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Renge Veltman (D66) · 8 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Arshak Mazloumian (PvdA) · 7 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,1 pp meer dan gemiddeld in Enkhuizen.
- Qua gewicht is dit het 9e van de 13 stembureaus: 6,0% van alle geldige stemmen in Enkhuizen en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 17 stemmen in Enkhuizen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 419 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 37 |
| Toegelaten kiezers | 456 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 456 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,44% van de stembiljetten, tegen 0,42% in Enkhuizen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Enkhuizen
- De Nieuwe Doelen 489 stemmen · CDA 16%
- De Drommedaris (maandag) 297 stemmen · Enkhuizen Vooruit! 18%
- Wijkcentrum de Bonte Veer (maandag) 528 stemmen · SP 17%
- Sporthal De Drecht, nr. 1 261 stemmen · Enkhuizen Vooruit! 16%
- De Drommedaris 584 stemmen · Enkhuizen Vooruit! 21%
- Buurthuis IJsselzand 245 stemmen · SP 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.