Stembureau Kruiskerk in Emmen (2022)
Hier waren 606 kiezers toegelaten (1,5% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 600 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 39,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 237 | 39,5% | 33,5% | +6,0 pp | 1,7% |
| PvdA | 72 | 12,0% | 16,1% | −4,1 pp | 1,1% |
| CDA | 64 | 10,7% | 10,1% | +0,6 pp | 1,5% |
| PVV | 62 | 10,3% | 6,0% | +4,4 pp | 2,5% |
| SP | 49 | 8,2% | 6,2% | +2,0 pp | 1,9% |
| Forum voor Democratie | 31 | 5,2% | 3,7% | +1,5 pp | 2,0% |
| VVD | 21 | 3,5% | 6,7% | −3,2 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 19 | 3,2% | 4,6% | −1,4 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 16 | 2,7% | 2,7% | −0,0 pp | 1,4% |
| D66 | 10 | 1,7% | 4,4% | −2,8 pp | 0,5% |
| Vitaal Emmen | 7 | 1,2% | 1,4% | −0,2 pp | 1,2% |
| STIP | 7 | 1,2% | 0,5% | +0,7 pp | 3,7% |
| GROENLINKS | 5 | 0,8% | 4,2% | −3,4 pp | 0,3% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 91 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
- Karien Velzing (Wakker Emmen) · 88 stemmen · 14,7% van alle stemmen hier
- Anita Louwes - Linnemann (PvdA) · 35 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Klaas Bosma (PVV) · 34 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Melvin Tuik (CDA) · 23 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Marc Kuiper (SP) · 19 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- R.S. de Jong (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Harrie van der Velde (Wakker Emmen) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Robert Kleine (CDA) · 17 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tommy Post (PVV) · 16 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Leo Hoogenberg (Wakker Emmen) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Raymond Wanders (PvdA) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Roy Pruisscher (ChristenUnie) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Trijntje Hummel (PvdA) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Roy Ahlers (SP) · 13 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier +6,0 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 23e van de 102 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0087% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 69 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 536 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 606 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 606 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Emmen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Kerkgebouw Het Baken 608 stemmen · Wakker Emmen 29%
- Kantine sporthal De Zon 577 stemmen · Wakker Emmen 41%
- Ichthus 614 stemmen · Wakker Emmen 24%
- Informatiecentrum Delftlanden 564 stemmen · Wakker Emmen 33%
- Kantine S.C. Erica 664 stemmen · Wakker Emmen 33%
- Buurtvereniging Het Kruidenveld 558 stemmen · Wakker Emmen 46%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.