Stembureau Kantine sporthal De Klabbe in Emmen (2022)
Hier waren 708 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 705 geldige stemmen uitgebracht. Wakker Emmen werd hier de grootste met 35,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Wakker Emmen | 250 | 35,5% | 33,5% | +2,0 pp | 1,8% |
| PvdA | 158 | 22,4% | 16,1% | +6,3 pp | 2,4% |
| PVV | 98 | 13,9% | 6,0% | +7,9 pp | 4,0% |
| CDA | 65 | 9,2% | 10,1% | −0,9 pp | 1,6% |
| SP | 41 | 5,8% | 6,2% | −0,4 pp | 1,6% |
| Forum voor Democratie | 29 | 4,1% | 3,7% | +0,4 pp | 1,9% |
| 50PLUS | 19 | 2,7% | 2,7% | −0,0 pp | 1,7% |
| VVD | 17 | 2,4% | 6,7% | −4,3 pp | 0,6% |
| GROENLINKS | 12 | 1,7% | 4,2% | −2,5 pp | 0,7% |
| D66 | 6 | 0,9% | 4,4% | −3,6 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 5 | 0,7% | 4,6% | −3,9 pp | 0,3% |
| Vitaal Emmen | 3 | 0,4% | 1,4% | −1,0 pp | 0,5% |
| STIP | 2 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp | 1,1% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Roelof Woltman (Wakker Emmen) · 136 stemmen · 19,3% van alle stemmen hier
- Guido Rink (PvdA) · 93 stemmen · 13,2% van alle stemmen hier
- Klaas Bosma (PVV) · 85 stemmen · 12,1% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 59 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
- Arno de Vries (PvdA) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Johan Nobbe (CDA) · 33 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Mark Woltman (Wakker Emmen) · 28 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Robert Kleine (CDA) · 26 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Marc Kuiper (SP) · 25 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Anita Louwes - Linnemann (PvdA) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Marinus Kasteleijn (50PLUS) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- A. Poppen (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Patrick de Jonge (VVD) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Claudia Ester-Schokker (SP) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Bernadette van der Woude (GROENLINKS) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +7,9 pp meer dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 15e van de 102 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0102% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 59 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 620 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 88 |
| Toegelaten kiezers | 708 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 708 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,42% van de stembiljetten, tegen 0,35% in Emmen en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- Buurthuis 't Hoekje 721 stemmen · Wakker Emmen 50%
- Gymlokaal Valkenveld 2 700 stemmen · Wakker Emmen 31%
- Kerkgebouw De Bron 741 stemmen · Wakker Emmen 26%
- Multifunctioneel Centrum De Badde 683 stemmen · Wakker Emmen 31%
- Wijkcentrum Angelslo 756 stemmen · Wakker Emmen 27%
- Buurtschap Ons Belang 671 stemmen · Wakker Emmen 40%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.