Stembureau Ichthus in Emmen (2018)
Hier waren 759 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Emmen) en zijn 754 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 17,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PvdA | 130 | 17,2% | 16,1% | +1,2 pp | 1,8% |
| CDA | 108 | 14,3% | 11,3% | +3,0 pp | 2,1% |
| Wakker Emmen | 82 | 10,9% | 25,5% | −14,6 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 63 | 8,4% | 4,6% | +3,8 pp | 3,1% |
| D66 | 60 | 8,0% | 4,4% | +3,5 pp | 3,0% |
| VVD | 58 | 7,7% | 7,0% | +0,7 pp | 1,9% |
| PVV | 51 | 6,8% | 7,9% | −1,1 pp | 1,4% |
| LEF! | 42 | 5,6% | 5,0% | +0,5 pp | 1,9% |
| GROENLINKS | 42 | 5,6% | 4,0% | +1,5 pp | 2,3% |
| SP | 35 | 4,6% | 5,7% | −1,1 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 32 | 4,2% | 3,0% | +1,3 pp | 2,4% |
| Jongeren Aan Zet! | 19 | 2,5% | 2,1% | +0,5 pp | 2,1% |
| Senioren Belang Noord | 19 | 2,5% | 1,6% | +1,0 pp | 2,7% |
| DOP | 13 | 1,7% | 2,0% | −0,2 pp | 1,5% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Emmen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Auke Oldenbeuving (CDA) · 52 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Tom Kuilder (PVV) · 45 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Raymond Wanders (PvdA) · 44 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Henk Huttinga (ChristenUnie) · 44 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- René van der Weide (Wakker Emmen) · 43 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Bernadette van der Woude (GROENLINKS) · 34 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Johan Scheltens (VVD) · 33 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Bouke Arends (PvdA) · 28 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Carmen Hoogeveen (D66) · 24 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ugbaad Kilinçci (PvdA) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Karel Eggen (D66) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Jan Fonhof (50PLUS) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Wim Moinat (SP) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Arno Grevink (50PLUS) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Frouke van Wieren-Bolt (CDA) · 11 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Wakker Emmen haalde hier −14,6 pp minder dan gemiddeld in Emmen.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 79 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Emmen en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 59 stemmen in Emmen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 701 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 58 |
| Toegelaten kiezers | 759 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 759 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,66% van de stembiljetten, tegen 0,47% in Emmen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Emmen
- O.B.S. de Lisdodde locatie 2 829 stemmen · Wakker Emmen 18%
- Zorgcentrum Oostermarke 753 stemmen · PvdA 17%
- 't Aole Gemientehoes 865 stemmen · Wakker Emmen 40%
- S.K.W. Barnstee 746 stemmen · Wakker Emmen 25%
- Zorgcentrum Zuidermarke 922 stemmen · PvdA 22%
- Zorgcentrum De Schans 743 stemmen · PvdA 25%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.