Hoe stemde Halve Maan in Eindhoven in 2025?
Met stembureaus in onder meer: Het Ven, Drents Dorp, Lievendaal
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Halve Maan 4.781 geldige stemmen uitgebracht (4,0% van alle stemmen in Eindhoven). PVV werd hier de grootste met 21,1%. Vergeleken met heel Eindhoven scoorden PVV (+6,8 pp) en Forum voor Democratie (+0,5 pp) hier hoger en VVD (−3,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.009 | 21,1% | 14,3% | +6,8 pp |
| D66 | 1.004 | 21,0% | 22,2% | −1,2 pp |
| GroenLinks-PvdA | 783 | 16,4% | 17,3% | −1,0 pp |
| VVD | 441 | 9,2% | 12,2% | −3,0 pp |
| CDA | 355 | 7,4% | 9,3% | −1,9 pp |
| JA21 | 224 | 4,7% | 4,8% | −0,1 pp |
| Forum voor Democratie | 186 | 3,9% | 3,4% | +0,5 pp |
| DENK | 152 | 3,2% | 3,9% | −0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 140 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp |
| SP | 136 | 2,8% | 2,4% | +0,4 pp |
| Volt | 100 | 2,1% | 2,2% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 84 | 1,8% | 1,7% | +0,1 pp |
| BBB | 40 | 0,8% | 0,9% | −0,0 pp |
| ChristenUnie | 27 | 0,6% | 0,8% | −0,3 pp |
| SGP | 25 | 0,5% | 0,3% | +0,3 pp |
| BIJ1 | 15 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| NSC | 14 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| Vrede voor Dieren | 10 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp |
| Piratenpartij | 9 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| BVNL | 9 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| LP | 9 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| DE LINIE | 6 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp |
| NL PLAN | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Halve Maan
- Vitalis Theresia Het Ven · 5652 JB · 902 stemmen · D66 24%
- Buurthuis 't Struikske Het Ven · 5652 GM · 832 stemmen · PVV 22%
- Gymzaal Basisschool Strijp Dorp Drents Dorp · 5651 EN · 826 stemmen · D66 23%
- Gymzaal Basisschool Strijp Dorp Drents Dorp · 5651 EN · 817 stemmen · D66 24%
- Gemeenschapshuis De Lievendaal Lievendaal · 5652 SB · 738 stemmen · PVV 29%
- Gemeenschapshuis De Lievendaal Lievendaal · 5652 SB · 666 stemmen · PVV 33%
Andere wijken in Eindhoven
- Aanschot 10.994 stemmen · D66 19%
- Achtse Molen 9.310 stemmen · D66 19%
- Oud-Strijp 8.585 stemmen · D66 28%
- Centrum 7.631 stemmen · D66 31%
- Putten 7.615 stemmen · D66 22%
- Ontginning 7.281 stemmen · PVV 19%
- Erp 7.114 stemmen · D66 21%
- Oud-Stratum 6.331 stemmen · D66 30%
- Begijnenbroek 5.980 stemmen · D66 20%
- Dommelbeemd 5.809 stemmen · PVV 21%
- Meerhoven 5.725 stemmen · D66 24%
- Oud-Gestel 5.061 stemmen · PVV 21%
- Oud-Tongelre 4.248 stemmen · D66 19%
- Gestelse Ontginning 4.215 stemmen · D66 19%
- Kortonjo 4.212 stemmen · D66 29%
- Doornakkers 3.523 stemmen · D66 20%
- Oud-Woensel 3.428 stemmen · D66 22%
- Rozenknopje 3.340 stemmen · D66 27%
- De Laak 2.921 stemmen · D66 28%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.