Hoe stemde Erp in Eindhoven?

Ook bekijken: 2022

Met stembureaus in onder meer: Woensel-West, Mensfort, Kronehoef, Barrier

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 8 stembureaus in Erp 5.135 geldige stemmen uitgebracht (6,1% van alle stemmen in Eindhoven). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 30,4%. Vergeleken met heel Eindhoven scoorden GroenLinks-PvdA (+5,6 pp) en SP (+0,5 pp) hier hoger en CDA (−4,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.562 30,4% 24,8% +5,6 pp
CDA 724 14,1% 18,5% −4,4 pp
D66 635 12,4% 13,5% −1,1 pp
50PLUS 335 6,5% 6,8% −0,3 pp
Forum voor Democratie 321 6,3% 7,4% −1,2 pp
VVD 270 5,3% 8,6% −3,3 pp
SP 208 4,1% 3,5% +0,5 pp
DENK 181 3,5% 1,7% +1,8 pp
EVE 177 3,4% 2,6% +0,8 pp
Partij voor de Dieren 175 3,4% 3,0% +0,4 pp
Volt 137 2,7% 2,5% +0,2 pp
PRO Eindhoven 111 2,2% 1,7% +0,4 pp
Ouderen Appèl Eindhoven 101 2,0% 1,9% +0,1 pp
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 91 1,8% 1,5% +0,2 pp
ChristenUnie 55 1,1% 1,1% −0,1 pp
36 0,7% 0,5% +0,2 pp
NSC 16 0,3% 0,3% −0,0 pp
Blanco en ongeldig35Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Erp

Andere wijken in Eindhoven

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Eindhoven · Alle stembureaus