Stembureau Stembureau Wijkcentrum 't Akkertje in Eindhoven (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 487 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 484 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 107 22,1% 18,5% +3,6 pp 0,7%
D66 50 10,3% 9,7% +0,6 pp 0,7%
PvdA 41 8,5% 10,8% −2,3 pp 0,5%
Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven 40 8,3% 5,6% +2,7 pp 0,9%
VVD 39 8,1% 11,5% −3,5 pp 0,4%
CDA 36 7,4% 11,9% −4,5 pp 0,4%
SP 36 7,4% 5,9% +1,5 pp 0,8%
Partij voor de Dieren 32 6,6% 4,7% +1,9 pp 0,9%
Forum voor Democratie 27 5,6% 3,0% +2,6 pp 1,2%
Volt 22 4,5% 5,6% −1,1 pp 0,5%
DENK 14 2,9% 1,8% +1,0 pp 1,0%
Piratenpartij 14 2,9% 1,4% +1,5 pp 1,3%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 9 1,9% 3,4% −1,5 pp 0,3%
Gewoon Eindhoven 9 1,9% 1,6% +0,2 pp 0,7%
50PLUS 4 0,8% 2,3% −1,5 pp 0,2%
ChristenUnie 2 0,4% 1,8% −1,4 pp 0,1%
DFP 2 0,4% 0,5% −0,1 pp 0,5%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jorien Migchielsen (D66) · 31 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  2. Rik Thijs (GROENLINKS) · 29 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  3. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 26 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  4. Dré Rennenberg (Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven) · 24 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
  5. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 23 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  6. Mieke Verhees (PvdA) · 21 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  7. Lex Janssen (VVD) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  8. Remco van Dooren (CDA) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  9. N.A. Knoester (Forum voor Democratie) · 18 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Jannie Visscher (SP) · 16 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 15 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  12. Murat Memiş (SP) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  13. Joan Versantvoort (Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Jacco Rubenkamp (Volt) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Inge Teklenburg (Volt) · 10 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier −4,5 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 82e van de 136 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0070% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 160 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen438
Geldige volmachtbewijzen49
Toegelaten kiezers487
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)487
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig3 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,62% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.