Stembureau Stembureau Wijkcentrum De Mortel in Eindhoven (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 426 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 426 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 82 19,2% 11,9% +7,4 pp 0,9%
VVD 56 13,1% 11,5% +1,6 pp 0,6%
GROENLINKS 46 10,8% 18,5% −7,7 pp 0,3%
D66 38 8,9% 9,7% −0,8 pp 0,5%
Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven 31 7,3% 5,6% +1,7 pp 0,7%
SP 30 7,0% 5,9% +1,1 pp 0,7%
PvdA 28 6,6% 10,8% −4,2 pp 0,3%
Forum voor Democratie 21 4,9% 3,0% +1,9 pp 0,9%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 19 4,5% 3,4% +1,1 pp 0,7%
50PLUS 18 4,2% 2,3% +1,9 pp 1,0%
Partij voor de Dieren 15 3,5% 4,7% −1,2 pp 0,4%
Volt 14 3,3% 5,6% −2,3 pp 0,3%
Gewoon Eindhoven 11 2,6% 1,6% +0,9 pp 0,9%
Piratenpartij 8 1,9% 1,4% +0,5 pp 0,8%
ChristenUnie 5 1,2% 1,8% −0,6 pp 0,4%
DFP 3 0,7% 0,5% +0,2 pp 0,8%
DENK 1 0,2% 1,8% −1,6 pp 0,1%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Remco van Dooren (CDA) · 52 stemmen · 12,2% van alle stemmen hier
  2. Lex Janssen (VVD) · 35 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Jorien Migchielsen (D66) · 29 stemmen · 6,8% van alle stemmen hier
  4. Dré Rennenberg (Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven) · 21 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
  5. Mieke Verhees (PvdA) · 19 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  6. Rik Thijs (GROENLINKS) · 18 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  7. Marieke van Gastel (VVD) · 16 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  8. Jannie Visscher (SP) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  9. N.A. Knoester (Forum voor Democratie) · 14 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  10. Murat Memiş (SP) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 12 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  12. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 11 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  13. Ruud van Acquoij (50PLUS) · 10 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Linda Hofman (CDA) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Jacco Rubenkamp (Volt) · 9 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier −7,7 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 110e van de 136 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0062% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 182 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen380
Geldige volmachtbewijzen46
Toegelaten kiezers426
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)426
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.