Stembureau Vitalis Vonderhof in Eindhoven (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 516 kiezers toegelaten (0,6% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 506 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 121 23,9% 14,5% +9,4 pp 1,0%
VVD 82 16,2% 14,8% +1,4 pp 0,7%
PvdA 75 14,8% 12,3% +2,6 pp 0,7%
D66 72 14,2% 11,7% +2,5 pp 0,7%
CDA 31 6,1% 11,5% −5,3 pp 0,3%
SP 26 5,1% 8,0% −2,8 pp 0,4%
BBL 21 4,2% 1,9% +2,2 pp 1,3%
'leefbaar eindhoven' 20 4,0% 2,8% +1,2 pp 0,9%
50PLUS 15 3,0% 3,9% −1,0 pp 0,5%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 10 2,0% 4,0% −2,1 pp 0,3%
DENK 8 1,6% 3,5% −1,9 pp 0,3%
Ouderen Appèl Eindhoven 7 1,4% 5,6% −4,2 pp 0,2%
Forum 0veertig 6 1,2% 1,2% +0,0 pp 0,6%
Stratums Belang 5 1,0% 1,2% −0,2 pp 0,5%
ChristenUnie 4 0,8% 2,4% −1,6 pp 0,2%
3 0,6% 0,9% −0,3 pp 0,4%
Blanco10Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rik Thijs (GROENLINKS) · 51 stemmen · 10,1% van alle stemmen hier
  2. Mary-Ann Schreurs (D66) · 39 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
  3. Marcel Oosterveer (VVD) · 37 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 33 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
  5. Yasin Torunoglu (PvdA) · 30 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
  6. Linda Hofman-Jobse (CDA) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  7. Madelon van der Hofstad (PvdA) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  8. Monique List - de Roos (VVD) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  9. Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Tom Brouwers (D66) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  11. Jannie Visscher (SP) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Patrick van der Voort (BBL) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 10 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  14. Murat Memiş (SP) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,4 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 104e van de 125 stembureaus: 0,6% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 164 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen479
Geldige volmachtbewijzen37
Toegelaten kiezers516
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)516
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig10 (1,9%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,94% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.