Stembureau Stadhuis, Stadhuisplein 1 in Eindhoven (2018)
Hier waren 577 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 570 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 20,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 116 | 20,4% | 14,5% | +5,8 pp | 1,0% |
| VVD | 112 | 19,6% | 14,8% | +4,9 pp | 0,9% |
| D66 | 95 | 16,7% | 11,7% | +4,9 pp | 1,0% |
| PvdA | 62 | 10,9% | 12,3% | −1,4 pp | 0,6% |
| CDA | 46 | 8,1% | 11,5% | −3,4 pp | 0,5% |
| SP | 33 | 5,8% | 8,0% | −2,2 pp | 0,5% |
| 'leefbaar eindhoven' | 20 | 3,5% | 2,8% | +0,7 pp | 0,9% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 19 | 3,3% | 5,6% | −2,3 pp | 0,4% |
| BBL | 14 | 2,5% | 1,9% | +0,5 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 13 | 2,3% | 3,9% | −1,6 pp | 0,4% |
| Stratums Belang | 11 | 1,9% | 1,2% | +0,8 pp | 1,1% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 8 | 1,4% | 4,0% | −2,6 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 8 | 1,4% | 2,4% | −1,0 pp | 0,4% |
| 5 | 0,9% | 0,9% | −0,0 pp | 0,7% | |
| DENK | 4 | 0,7% | 3,5% | −2,7 pp | 0,1% |
| Forum 0veertig | 4 | 0,7% | 1,2% | −0,5 pp | 0,4% |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mary-Ann Schreurs (D66) · 46 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Rik Thijs (GROENLINKS) · 46 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Marcel Oosterveer (VVD) · 43 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Linda Hofman-Jobse (CDA) · 34 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Yasin Torunoglu (PvdA) · 33 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Saskia Lammers (GROENLINKS) · 32 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Murat Memiş (SP) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Monique List - de Roos (VVD) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Ceciel van Bergeijk (VVD) · 18 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jorien Migchielsen (D66) · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 14 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jannie Visscher (SP) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Samir Toub (GROENLINKS) · 9 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Tom Brouwers (D66) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 90e van de 125 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 146 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 533 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 44 |
| Toegelaten kiezers | 577 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 577 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 7 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,21% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Summa College Welzijn 572 stemmen · GROENLINKS 21%
- Activiteitencentrum Orka 569 stemmen · GROENLINKS 15%
- Vitalis Brunswijck 573 stemmen · CDA 14%
- Buurthuis de Boemerang 564 stemmen · VVD 15%
- Basisschool de Vuurvlinder 574 stemmen · VVD 22%
- Eindhovens Dagblad Torenallee 45 559 stemmen · D66 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.