Stembureau Stembureau Stadhuis in Eindhoven (2022)
Hier waren 555 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 554 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 25,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 143 | 25,8% | 18,5% | +7,3 pp | 1,0% |
| VVD | 69 | 12,5% | 11,5% | +0,9 pp | 0,8% |
| D66 | 64 | 11,6% | 9,7% | +1,9 pp | 0,9% |
| PvdA | 63 | 11,4% | 10,8% | +0,6 pp | 0,8% |
| Volt | 51 | 9,2% | 5,6% | +3,6 pp | 1,2% |
| CDA | 48 | 8,7% | 11,9% | −3,2 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 5,8% | 4,7% | +1,1 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 29 | 5,2% | 3,0% | +2,2 pp | 1,2% |
| Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven | 16 | 2,9% | 5,6% | −2,7 pp | 0,4% |
| SP | 13 | 2,3% | 5,9% | −3,6 pp | 0,3% |
| Piratenpartij | 9 | 1,6% | 1,4% | +0,3 pp | 0,8% |
| Gewoon Eindhoven | 6 | 1,1% | 1,6% | −0,6 pp | 0,5% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 5 | 0,9% | 3,4% | −2,5 pp | 0,2% |
| ChristenUnie | 3 | 0,5% | 1,8% | −1,3 pp | 0,2% |
| 50PLUS | 1 | 0,2% | 2,3% | −2,1 pp | 0,1% |
| DENK | 1 | 0,2% | 1,8% | −1,7 pp | 0,1% |
| DFP | 1 | 0,2% | 0,5% | −0,3 pp | 0,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rik Thijs (GROENLINKS) · 36 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Lex Janssen (VVD) · 32 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Jorien Migchielsen (D66) · 29 stemmen · 5,2% van alle stemmen hier
- Jacco Rubenkamp (Volt) · 26 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Mieke Verhees (PvdA) · 25 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 24 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Remco van Dooren (CDA) · 22 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Saskia Lammers (GROENLINKS) · 15 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Rosa van den Nieuwenhof (PvdA) · 13 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Inge Teklenburg (Volt) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- N.A. Knoester (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marieke van Gastel (VVD) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Lotte Meerhoff (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Naomie Amsing (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 61e van de 136 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0080% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 140 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 504 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 51 |
| Toegelaten kiezers | 555 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 555 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,18% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Stembureau Wijkcentrum Heidehonk 563 stemmen · CDA 18%
- Stembureau Popei Klokgebouw 553 stemmen · GROENLINKS 35%
- Stembureau Activiteitencentrum Orka 572 stemmen · GROENLINKS 13%
- Stembureau Stadhuis 553 stemmen · GROENLINKS 26%
- Stembureau De Hangar 576 stemmen · GROENLINKS 18%
- Stembureau Wijkcentrum Heidehonk 550 stemmen · CDA 19%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.