Stembureau Ontmoetingsruimte (kerk) in Eindhoven
Postcode 5613 BS · Wijk De Laak
Hier waren 754 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 753 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 27,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 206 | 27,4% | 24,8% | +2,5 pp | 1,0% |
| CDA | 146 | 19,4% | 18,5% | +0,9 pp | 0,9% |
| D66 | 103 | 13,7% | 13,5% | +0,2 pp | 0,9% |
| VVD | 64 | 8,5% | 8,6% | −0,1 pp | 0,9% |
| Forum voor Democratie | 52 | 6,9% | 7,4% | −0,5 pp | 0,8% |
| Partij voor de Dieren | 35 | 4,6% | 3,0% | +1,6 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 30 | 4,0% | 6,8% | −2,8 pp | 0,5% |
| EVE | 26 | 3,5% | 2,6% | +0,9 pp | 1,2% |
| SP | 19 | 2,5% | 3,5% | −1,0 pp | 0,6% |
| PRO Eindhoven | 15 | 2,0% | 1,7% | +0,2 pp | 1,0% |
| Volt | 12 | 1,6% | 2,5% | −0,9 pp | 0,6% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 10 | 1,3% | 1,5% | −0,2 pp | 0,8% |
| DENK | 10 | 1,3% | 1,7% | −0,4 pp | 0,7% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 9 | 1,2% | 1,9% | −0,7 pp | 0,6% |
| NSC | 8 | 1,1% | 0,3% | +0,7 pp | 2,8% |
| ChristenUnie | 7 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp | 0,7% |
| 1 | 0,1% | 0,5% | −0,3 pp | 0,2% | |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 54 stemmen · 7,2% van alle stemmen hier
- Miriam Frosi (CDA) · 50 stemmen · 6,6% van alle stemmen hier
- Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 44 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Remco van Dooren (CDA) · 44 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Daniëlle Stijntjes (VVD) · 41 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Chris Dams (D66) · 38 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Barbara Vugs (D66) · 31 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Eva de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 22 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Özer Kilic (Forum voor Democratie) · 19 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Lotte Meerhoff (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Ruud van Acquoij (50PLUS) · 16 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Murat Karatas (GroenLinks-PvdA) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Dirk Sloots (PRO Eindhoven) · 12 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: 50PLUS haalde hier −2,8 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 49e van de 118 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 112 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 663 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 91 |
| Toegelaten kiezers | 754 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 754 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,1%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,13% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Archipel Dommelhoef 758 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Basisschool De Wereldwijzer 733 stemmen · CDA 28%
- Gymzaal Klipperstraat 759 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Basisschool De Groene Vlinder 730 stemmen · CDA 29%
- Vitalis Berckelhof 763 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Vitalis Berckelhof 707 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.