Stembureau Nat Lab Kastanjelaan 500 in Eindhoven (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 1.001 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 989 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 23,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 233 23,6% 14,5% +9,0 pp 1,9%
D66 205 20,7% 11,7% +9,0 pp 2,1%
VVD 139 14,1% 14,8% −0,7 pp 1,1%
PvdA 132 13,3% 12,3% +1,1 pp 1,3%
SP 60 6,1% 8,0% −1,9 pp 0,9%
CDA 48 4,9% 11,5% −6,6 pp 0,5%
ChristenUnie 36 3,6% 2,4% +1,3 pp 1,8%
'leefbaar eindhoven' 25 2,5% 2,8% −0,2 pp 1,1%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 25 2,5% 4,0% −1,5 pp 0,7%
Ouderen Appèl Eindhoven 22 2,2% 5,6% −3,4 pp 0,5%
50PLUS 17 1,7% 3,9% −2,2 pp 0,5%
BBL 14 1,4% 1,9% −0,5 pp 0,9%
DENK 10 1,0% 3,5% −2,4 pp 0,3%
10 1,0% 0,9% +0,1 pp 1,3%
Stratums Belang 8 0,8% 1,2% −0,4 pp 0,8%
Forum 0veertig 5 0,5% 1,2% −0,7 pp 0,5%
Blanco10Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rik Thijs (GROENLINKS) · 98 stemmen · 9,9% van alle stemmen hier
  2. Mary-Ann Schreurs (D66) · 94 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  3. Marcel Oosterveer (VVD) · 72 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Yasin Torunoglu (PvdA) · 60 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  5. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 60 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  6. Tom Brouwers (D66) · 36 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  7. Linda Hofman-Jobse (CDA) · 34 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  8. Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  9. Jorien Migchielsen (D66) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  10. Murat Memiş (SP) · 22 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  11. Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 20 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  12. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 19 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Jannie Visscher (SP) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  14. Monique List - de Roos (VVD) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 15 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,0 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 7e van de 125 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0146% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 84 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen949
Geldige volmachtbewijzen52
Toegelaten kiezers1.001
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)1.000
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−1
Blanco en ongeldig11 (1,1%)

Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,10% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.