Stembureau Stembureau Gymzaal in Eindhoven (2022)
Hier waren 659 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 658 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 21,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 140 | 21,3% | 18,5% | +2,8 pp | 1,0% |
| PvdA | 90 | 13,7% | 10,8% | +2,9 pp | 1,1% |
| D66 | 67 | 10,2% | 9,7% | +0,5 pp | 0,9% |
| VVD | 64 | 9,7% | 11,5% | −1,8 pp | 0,7% |
| SP | 60 | 9,1% | 5,9% | +3,2 pp | 1,3% |
| CDA | 59 | 9,0% | 11,9% | −2,9 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 31 | 4,7% | 4,7% | +0,0 pp | 0,9% |
| Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven | 30 | 4,6% | 5,6% | −1,0 pp | 0,7% |
| Volt | 25 | 3,8% | 5,6% | −1,8 pp | 0,6% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 16 | 2,4% | 3,4% | −1,0 pp | 0,6% |
| Forum voor Democratie | 16 | 2,4% | 3,0% | −0,6 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 15 | 2,3% | 2,3% | −0,0 pp | 0,8% |
| DENK | 12 | 1,8% | 1,8% | −0,0 pp | 0,8% |
| Gewoon Eindhoven | 11 | 1,7% | 1,6% | +0,0 pp | 0,9% |
| Piratenpartij | 9 | 1,4% | 1,4% | −0,0 pp | 0,8% |
| ChristenUnie | 7 | 1,1% | 1,8% | −0,7 pp | 0,5% |
| DFP | 6 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 1,6% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mieke Verhees (PvdA) · 39 stemmen · 5,9% van alle stemmen hier
- Lex Janssen (VVD) · 38 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Rik Thijs (GROENLINKS) · 36 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Saskia Lammers (GROENLINKS) · 33 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Jorien Migchielsen (D66) · 32 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Murat Memiş (SP) · 31 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 29 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Remco van Dooren (CDA) · 25 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 25 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Rosa van den Nieuwenhof (PvdA) · 21 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Lotte Meerhoff (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Dré Rennenberg (Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven) · 13 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Marieke van Gastel (VVD) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Jacco Rubenkamp (Volt) · 12 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dagmar Mous (SP) · 10 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +3,2 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 39e van de 136 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0095% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 118 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 605 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 54 |
| Toegelaten kiezers | 659 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 659 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,15% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Stembureau De Hangar (zalencentrum) (15-03) 661 stemmen · CDA 17%
- Stembureau Summa College Welzijn 653 stemmen · GROENLINKS 22%
- Stembureau Wijkgebouw 't Slot (15-03) 665 stemmen · VVD 14%
- Stembureau Basisschool De Regenboog 651 stemmen · GROENLINKS 23%
- Stembureau Summa College Welzijn 671 stemmen · GROENLINKS 27%
- Stembureau Basisschool de Groene Vlinder 642 stemmen · CDA 14%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.