Stembureau Stembureau Gymzaal Piuslaan in Eindhoven (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 716 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 712 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 28,4% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 202 28,4% 18,5% +9,9 pp 1,4%
D66 95 13,3% 9,7% +3,7 pp 1,3%
VVD 83 11,7% 11,5% +0,1 pp 0,9%
PvdA 82 11,5% 10,8% +0,7 pp 1,0%
CDA 63 8,8% 11,9% −3,0 pp 0,7%
Volt 49 6,9% 5,6% +1,3 pp 1,1%
Partij voor de Dieren 40 5,6% 4,7% +0,9 pp 1,1%
Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven 20 2,8% 5,6% −2,8 pp 0,5%
SP 19 2,7% 5,9% −3,2 pp 0,4%
Piratenpartij 12 1,7% 1,4% +0,3 pp 1,1%
Forum voor Democratie 11 1,5% 3,0% −1,4 pp 0,5%
DENK 9 1,3% 1,8% −0,6 pp 0,6%
Gewoon Eindhoven 8 1,1% 1,6% −0,5 pp 0,6%
50PLUS 7 1,0% 2,3% −1,3 pp 0,4%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 6 0,8% 3,4% −2,5 pp 0,2%
ChristenUnie 4 0,6% 1,8% −1,3 pp 0,3%
DFP 2 0,3% 0,5% −0,2 pp 0,5%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jorien Migchielsen (D66) · 63 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
  2. Rik Thijs (GROENLINKS) · 58 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  3. Lex Janssen (VVD) · 41 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
  4. Mieke Verhees (PvdA) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 32 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  6. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 29 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
  7. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  8. Jacco Rubenkamp (Volt) · 24 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  9. Remco van Dooren (CDA) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Marieke van Gastel (VVD) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  11. Lotte Meerhoff (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
  12. Bart Habraken (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  13. Rosa van den Nieuwenhof (PvdA) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Inge Teklenburg (Volt) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Hans Bonnema (CDA) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,9 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 32e van de 136 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0103% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 109 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen643
Geldige volmachtbewijzen73
Toegelaten kiezers716
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)716
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,6%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,56% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.