Stembureau Gymzaal Basisschool De Reis van Brandaan in Eindhoven

Postcode 5646 JD · Wijk Putten

Hier waren 600 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 598 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GroenLinks-PvdA 137 22,9% 24,8% −1,9 pp 0,7%
CDA 119 19,9% 18,5% +1,4 pp 0,8%
D66 106 17,7% 13,5% +4,2 pp 0,9%
VVD 55 9,2% 8,6% +0,6 pp 0,8%
Forum voor Democratie 49 8,2% 7,4% +0,8 pp 0,8%
50PLUS 31 5,2% 6,8% −1,6 pp 0,5%
Partij voor de Dieren 21 3,5% 3,0% +0,5 pp 0,8%
Ouderen Appèl Eindhoven 20 3,3% 1,9% +1,5 pp 1,3%
SP 16 2,7% 3,5% −0,8 pp 0,5%
Volt 11 1,8% 2,5% −0,6 pp 0,5%
EVE 11 1,8% 2,6% −0,8 pp 0,5%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 6 1,0% 1,5% −0,5 pp 0,5%
PRO Eindhoven 6 1,0% 1,7% −0,7 pp 0,4%
DENK 4 0,7% 1,7% −1,0 pp 0,3%
ChristenUnie 3 0,5% 1,1% −0,6 pp 0,3%
NSC 2 0,3% 0,3% +0,0 pp 0,7%
1 0,2% 0,5% −0,3 pp 0,2%
Blanco0Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Chris Dams (D66) · 53 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
  2. Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 50 stemmen · 8,4% van alle stemmen hier
  3. Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 44 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
  4. Daniëlle Stijntjes (VVD) · 42 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
  5. Remco van Dooren (CDA) · 38 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
  6. Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 36 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
  7. Barbara Vugs (D66) · 29 stemmen · 4,8% van alle stemmen hier
  8. Greetje Heijmans (CDA) · 27 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  9. Ruud van Acquoij (50PLUS) · 22 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  10. Stijn Steenbakkers (CDA) · 20 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  11. Annelies Becker (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  12. Niek Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 10 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
  13. Eva de Bruijn (GroenLinks-PvdA) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  14. Miriam Frosi (CDA) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
  15. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,2 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 83e van de 118 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0078% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 141 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen522
Geldige volmachtbewijzen78
Toegelaten kiezers600
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)598
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−2
Blanco en ongeldig0 (0,0%)

Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.

Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: onderzocht vanwege onverklaard verschil; uitslag gecorrigeerd.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.