Stembureau Basisschool Louis Buelens in Eindhoven (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Hier waren 728 kiezers toegelaten (0,9% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 715 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
CDA 140 19,6% 11,5% +8,1 pp 1,5%
VVD 102 14,3% 14,8% −0,5 pp 0,8%
GROENLINKS 81 11,3% 14,5% −3,2 pp 0,7%
PvdA 72 10,1% 12,3% −2,2 pp 0,7%
Ouderen Appèl Eindhoven 62 8,7% 5,6% +3,1 pp 1,3%
D66 56 7,8% 11,7% −3,9 pp 0,6%
SP 54 7,6% 8,0% −0,4 pp 0,8%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 35 4,9% 4,0% +0,9 pp 1,0%
50PLUS 35 4,9% 3,9% +1,0 pp 1,1%
'leefbaar eindhoven' 28 3,9% 2,8% +1,2 pp 1,2%
ChristenUnie 22 3,1% 2,4% +0,7 pp 1,1%
Forum 0veertig 10 1,4% 1,2% +0,2 pp 1,0%
BBL 10 1,4% 1,9% −0,5 pp 0,6%
DENK 3 0,4% 3,5% −3,0 pp 0,1%
Stratums Belang 3 0,4% 1,2% −0,7 pp 0,3%
2 0,3% 0,9% −0,6 pp 0,3%
Blanco10Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Linda Hofman-Jobse (CDA) · 116 stemmen · 16,2% van alle stemmen hier
  2. Marcel Oosterveer (VVD) · 68 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
  3. Rik Thijs (GROENLINKS) · 41 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  4. Mary-Ann Schreurs (D66) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  5. Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
  6. Murat Memiş (SP) · 33 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
  7. Yasin Torunoglu (PvdA) · 31 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  8. Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 23 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  9. Monique List - de Roos (VVD) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  10. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 22 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
  11. Ruud van Acquoij (50PLUS) · 20 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  12. Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 17 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Wil van Haalen (PvdA) · 15 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  14. Jannie Visscher (SP) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
  15. Remco van Dooren (CDA) · 14 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: CDA haalde hier +8,1 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 45e van de 125 stembureaus: 0,9% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0106% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 116 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen663
Geldige volmachtbewijzen65
Toegelaten kiezers728
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)725
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)−3
Blanco en ongeldig10 (1,4%)

Er zijn 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 1,38% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.