Stembureau Basisschool 'De Wilakkers' in Eindhoven (2018)
Hier waren 643 kiezers toegelaten (0,8% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 633 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 24,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 153 | 24,2% | 14,5% | +9,7 pp | 1,3% |
| VVD | 112 | 17,7% | 14,8% | +2,9 pp | 0,9% |
| D66 | 97 | 15,3% | 11,7% | +3,6 pp | 1,0% |
| PvdA | 63 | 10,0% | 12,3% | −2,3 pp | 0,6% |
| CDA | 57 | 9,0% | 11,5% | −2,5 pp | 0,6% |
| SP | 31 | 4,9% | 8,0% | −3,1 pp | 0,5% |
| Stratums Belang | 26 | 4,1% | 1,2% | +2,9 pp | 2,7% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 22 | 3,5% | 5,6% | −2,1 pp | 0,5% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 16 | 2,5% | 4,0% | −1,5 pp | 0,5% |
| BBL | 16 | 2,5% | 1,9% | +0,6 pp | 1,0% |
| 'leefbaar eindhoven' | 13 | 2,1% | 2,8% | −0,7 pp | 0,6% |
| DENK | 10 | 1,6% | 3,5% | −1,9 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 8 | 1,3% | 2,4% | −1,1 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 5 | 0,8% | 3,9% | −3,1 pp | 0,2% |
| Forum 0veertig | 4 | 0,6% | 1,2% | −0,5 pp | 0,4% |
| 0 | 0,0% | 0,9% | −0,9 pp | 0,0% | |
| Blanco | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Marcel Oosterveer (VVD) · 68 stemmen · 10,7% van alle stemmen hier
- Rik Thijs (GROENLINKS) · 62 stemmen · 9,8% van alle stemmen hier
- Mary-Ann Schreurs (D66) · 51 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
- Linda Hofman-Jobse (CDA) · 46 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Saskia Lammers (GROENLINKS) · 45 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Yasin Torunoglu (PvdA) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Monique List - de Roos (VVD) · 25 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Tom Brouwers (D66) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Jannie Visscher (SP) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Dré Rennenberg (Ouderen Appèl Eindhoven) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Wildrik Burema (Stratums Belang) · 16 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Wil van Haalen (PvdA) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Bart Habraken (GROENLINKS) · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Geert Geerts ('leefbaar eindhoven') · 8 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +9,7 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 68e van de 125 stembureaus: 0,8% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 131 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 605 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 643 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 643 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 10 (1,6%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,56% van de stembiljetten, tegen 1,18% in Eindhoven en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- Vitalis Berckelhof 638 stemmen · PvdA 18%
- Ontmoetingscentrum de Cabine 629 stemmen · PvdA 15%
- Archipel Eerdbrand 641 stemmen · CDA 19%
- B&O gebouw Pieter Poststraat 13 628 stemmen · PvdA 17%
- Basisschool Fellenoord 642 stemmen · GROENLINKS 16%
- Jurriaan Pels wooncentrum 626 stemmen · CDA 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.