Stembureau Stembureau Basisschool de Driestam in Eindhoven (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Hier waren 513 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 509 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 22,8% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 116 22,8% 18,5% +4,3 pp 0,8%
PvdA 67 13,2% 10,8% +2,4 pp 0,8%
VVD 45 8,8% 11,5% −2,7 pp 0,5%
D66 42 8,3% 9,7% −1,4 pp 0,6%
CDA 42 8,3% 11,9% −3,6 pp 0,5%
Volt 29 5,7% 5,6% +0,1 pp 0,7%
DENK 28 5,5% 1,8% +3,7 pp 2,0%
SP 27 5,3% 5,9% −0,6 pp 0,6%
Partij voor de Dieren 23 4,5% 4,7% −0,2 pp 0,6%
Forum voor Democratie 18 3,5% 3,0% +0,5 pp 0,8%
Lijst Pim Fortuyn Eindhoven 16 3,1% 3,4% −0,2 pp 0,6%
Ouderen Appèl – Hart voor Eindhoven 15 2,9% 5,6% −2,6 pp 0,3%
50PLUS 13 2,6% 2,3% +0,3 pp 0,7%
Piratenpartij 9 1,8% 1,4% +0,4 pp 0,8%
Gewoon Eindhoven 9 1,8% 1,6% +0,1 pp 0,7%
ChristenUnie 7 1,4% 1,8% −0,4 pp 0,5%
DFP 3 0,6% 0,5% +0,1 pp 0,8%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig3Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Rik Thijs (GROENLINKS) · 37 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  2. Lex Janssen (VVD) · 29 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
  3. Jan Hopstaken (PvdA) · 27 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
  4. Saskia Lammers (GROENLINKS) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  5. Remco van Dooren (CDA) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  6. Jorien Migchielsen (D66) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  7. Virginia Jonkers (Partij voor de Dieren) · 18 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
  8. Eva de Bruijn (GROENLINKS) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  9. Mieke Verhees (PvdA) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  10. Jacco Rubenkamp (Volt) · 14 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  11. Murat Yalcin (DENK) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Lotte Meerhoff (GROENLINKS) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  13. Murat Memiş (SP) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  14. N.A. Knoester (Forum voor Democratie) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
  15. Jess Halden (GROENLINKS) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +4,3 pp meer dan gemiddeld in Eindhoven.
  • Qua gewicht is dit het 71e van de 136 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0074% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 153 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen460
Geldige volmachtbewijzen53
Toegelaten kiezers513
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)513
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig4 (0,8%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,78% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Eindhoven en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Eindhoven

Alle stembureaus in Eindhoven

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.