Stembureau Basisschool Cornelis Jetses in Eindhoven
Postcode 5625 RA
Hier waren 455 kiezers toegelaten (0,5% van alle toegelaten kiezers in Eindhoven) en zijn 455 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 19,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 89 | 19,6% | 24,8% | −5,3 pp | 0,4% |
| CDA | 82 | 18,0% | 18,5% | −0,5 pp | 0,5% |
| D66 | 47 | 10,3% | 13,5% | −3,2 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 43 | 9,5% | 7,4% | +2,0 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 36 | 7,9% | 6,8% | +1,1 pp | 0,6% |
| DENK | 30 | 6,6% | 1,7% | +4,9 pp | 2,1% |
| SP | 25 | 5,5% | 3,5% | +2,0 pp | 0,8% |
| VVD | 23 | 5,1% | 8,6% | −3,5 pp | 0,3% |
| EVE | 23 | 5,1% | 2,6% | +2,5 pp | 1,0% |
| Volt | 12 | 2,6% | 2,5% | +0,2 pp | 0,6% |
| Ouderen Appèl Eindhoven | 10 | 2,2% | 1,9% | +0,3 pp | 0,6% |
| Lijst Pim Fortuyn Eindhoven | 10 | 2,2% | 1,5% | +0,7 pp | 0,8% |
| PRO Eindhoven | 7 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp | 0,5% |
| ChristenUnie | 6 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp | 0,6% |
| Partij voor de Dieren | 5 | 1,1% | 3,0% | −1,9 pp | 0,2% |
| 5 | 1,1% | 0,5% | +0,6 pp | 1,2% | |
| NSC | 2 | 0,4% | 0,3% | +0,1 pp | 0,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eindhoven, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Nicolas Knoester (Forum voor Democratie) · 32 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Burhan Aydin (DENK) · 23 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Rik Thijs (GroenLinks-PvdA) · 21 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Youri Gerrits (CDA) · 19 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Ruud van Acquoij (50PLUS) · 19 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Remco van Dooren (CDA) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Daniëlle Stijntjes (VVD) · 17 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Chris Dams (D66) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Tjeerd Ritmeester (EVE) · 15 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Rosa van den Nieuwenhof (GroenLinks-PvdA) · 14 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Murat Memiş (SP) · 13 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Barbara Vugs (D66) · 12 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Murat Karatas (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Annelies Becker (D66) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Rudy Reker (Lijst Pim Fortuyn Eindhoven) · 9 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier −5,3 pp minder dan gemiddeld in Eindhoven.
- Qua gewicht is dit het 108e van de 118 stembureaus: 0,5% van alle geldige stemmen in Eindhoven en 0,0060% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 186 stemmen in Eindhoven komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 417 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 38 |
| Toegelaten kiezers | 455 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 456 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 1 (0,2%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,22% van de stembiljetten, tegen 0,59% in Eindhoven en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eindhoven
- #Awesome 456 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Gemeenschapshuis De Lievendaal 429 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Basisschool Cornelis Jetses 462 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Gemeenschapshuis De Lievendaal 412 stemmen · Forum voor Democratie 18%
- Jurriaan Pels Wooncentrum 468 stemmen · CDA 24%
- Basisschool De Driestam 387 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.