Stembureau Zaal K.O.H. in Eijsden-Margraten (2018)
Postcode 6245 BH · Wijk Eijsden
Hier waren 1.311 kiezers toegelaten (9,7% van alle toegelaten kiezers in Eijsden-Margraten) en zijn 1.298 geldige stemmen uitgebracht. Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) werd hier de grootste met 45,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) | 593 | 45,7% | 29,4% | +16,2 pp | 15,1% |
| CDA | 281 | 21,6% | 36,9% | −15,2 pp | 5,7% |
| VVD | 166 | 12,8% | 10,8% | +2,0 pp | 11,5% |
| GROENLINKS | 92 | 7,1% | 8,9% | −1,8 pp | 7,8% |
| D66 | 87 | 6,7% | 5,7% | +1,0 pp | 11,4% |
| PvdA | 79 | 6,1% | 8,3% | −2,2 pp | 7,1% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 9 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eijsden-Margraten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Chris Piatek (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 246 stemmen · 19,0% van alle stemmen hier
- Maria Janssen - Rutten (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 135 stemmen · 10,4% van alle stemmen hier
- Gerry Jacobs (CDA) · 123 stemmen · 9,5% van alle stemmen hier
- Ger Willems (VVD) · 100 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Roger Ritzen (CDA) · 85 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Hanneke Koene (GROENLINKS) · 59 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Frans Erkamp (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 53 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Jef Gilissen (PvdA) · 45 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Jannie Dreessen (VVD) · 36 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Tom Wijen (D66) · 28 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Esther Steijns (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 27 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Hugo Warnier (GROENLINKS) · 26 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Ine Weerts - Drummen (CDA) · 25 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Sander Coninx (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 23 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Maurice Lahou (Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM)) · 22 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) haalde hier +16,2 pp meer dan gemiddeld in Eijsden-Margraten.
- Qua gewicht is dit het 4e van de 16 stembureaus: 9,7% van alle geldige stemmen in Eijsden-Margraten en 0,0192% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 10 stemmen in Eijsden-Margraten komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.136 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 175 |
| Toegelaten kiezers | 1.311 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.311 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 13 (1,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,99% van de stembiljetten, tegen 0,74% in Eijsden-Margraten en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Eijsden-Margraten
- Cultureel Centrum 1.319 stemmen · Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) 38%
- M.F.A. Gronsveld 1.091 stemmen · Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) 30%
- 't Keerhoes 1.714 stemmen · CDA 41%
- Brede School Op de Cour 1.046 stemmen · Eijsden Margraten Lokaal (PGE-M & SVM) 43%
- Gemeentehuis 2.170 stemmen · CDA 37%
- Fanfarezaal 848 stemmen · CDA 56%
Alle stembureaus in Eijsden-Margraten
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.