Hoe stemde Appingedam-Oost in Eemsdelta in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Opwierde Zuid, Solwerd
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Appingedam-Oost 2.546 geldige stemmen uitgebracht (9,6% van alle stemmen in Eemsdelta). PVV werd hier de grootste met 32,5%. Vergeleken met heel Eemsdelta scoorden PVV (+5,7 pp) en SP (+1,6 pp) hier hoger en VVD (−2,6 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 828 | 32,5% | 26,8% | +5,7 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 449 | 17,6% | 18,2% | −0,5 pp |
| GroenLinks-PvdA | 304 | 11,9% | 13,0% | −1,1 pp |
| SP | 205 | 8,1% | 6,5% | +1,6 pp |
| VVD | 162 | 6,4% | 9,0% | −2,6 pp |
| BBB | 144 | 5,7% | 7,7% | −2,1 pp |
| DENK | 81 | 3,2% | 1,3% | +1,9 pp |
| CDA | 75 | 2,9% | 3,6% | −0,6 pp |
| D66 | 75 | 2,9% | 3,3% | −0,3 pp |
| Forum voor Democratie | 72 | 2,8% | 2,4% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 55 | 2,2% | 3,2% | −1,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 37 | 1,5% | 1,7% | −0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 12 | 0,5% | 0,5% | −0,1 pp |
| Volt | 11 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 10 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| SGP | 10 | 0,4% | 0,9% | −0,5 pp |
| JA21 | 9 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Appingedam-Oost
- Cadanz welzijn 2 Opwierde Zuid · 9902 KZ · 1.128 stemmen · PVV 32%
- Cadanz Welzijn Opwierde Zuid · 9902 KZ · 1.119 stemmen · PVV 35%
- Renn4 Solwerd · 9901 CE · 299 stemmen · PVV 26%
Andere wijken in Eemsdelta
- Appingedam-Centrum 3.942 stemmen · PVV 26%
- Buitengebied Zuid-Termunten 2.664 stemmen · PVV 33%
- Noord 2.456 stemmen · PVV 27%
- Buitengebied Noord-Loppersum 2.420 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 18%
- Buitengebied Noord-Bierum 2.382 stemmen · PVV 28%
- Delfzijl-Centrum 1.951 stemmen · PVV 28%
- Buitengebied Noord-Middelstum 1.634 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 20%
- West 1.353 stemmen · PVV 26%
- Tuikwerd 1.120 stemmen · PVV 32%
- Buitengebied Noord-'t Zandt 1.112 stemmen · PVV 21%
- Fivelzigt 1.107 stemmen · PVV 29%
- Buitengebied Noord-Stedum 1.005 stemmen · GroenLinks-PvdA 23%
- Farmsum 912 stemmen · PVV 39%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.