Stembureau Huis van Eemnes, Dijkzaal A in Eemnes (2023)
Postcode 3755 EZ · Wijk Eemnes
Hier zijn 1.242 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 24,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 306 | 24,6% | 23,6% | +1,1 pp | 20,2% |
| VVD | 236 | 19,0% | 22,5% | −3,5 pp | 16,3% |
| GroenLinks-PvdA | 192 | 15,5% | 12,3% | +3,1 pp | 24,2% |
| Nieuw Sociaal Contract | 147 | 11,8% | 12,2% | −0,4 pp | 18,7% |
| D66 | 89 | 7,2% | 6,5% | +0,6 pp | 21,1% |
| BBB | 43 | 3,5% | 5,3% | −1,8 pp | 12,7% |
| Forum voor Democratie | 43 | 3,5% | 2,4% | +1,1 pp | 28,3% |
| Partij voor de Dieren | 43 | 3,5% | 2,3% | +1,2 pp | 29,1% |
| CDA | 29 | 2,3% | 4,0% | −1,6 pp | 11,3% |
| SP | 26 | 2,1% | 2,4% | −0,3 pp | 17,1% |
| Volt | 22 | 1,8% | 1,4% | +0,4 pp | 25,0% |
| ChristenUnie | 16 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 18,0% |
| JA21 | 12 | 1,0% | 0,9% | +0,0 pp | 20,0% |
| DENK | 11 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 36,7% |
| BVNL / Groep Van Haga | 8 | 0,6% | 0,9% | −0,2 pp | 14,5% |
| SGP | 8 | 0,6% | 0,6% | +0,1 pp | 21,1% |
| 50PLUS | 5 | 0,4% | 0,5% | −0,1 pp | 14,7% |
| Splinter | 3 | 0,2% | 0,2% | +0,1 pp | 25,0% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 20,0% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp | 50,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| PartijvdSport | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp | – |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | +0,0 pp | – |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eemnes, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −3,5 pp minder dan gemiddeld in Eemnes.
- Qua gewicht is dit het 1e van de 7 stembureaus: 19,3% van alle geldige stemmen in Eemnes en 0,0121% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 5 stemmen in Eemnes komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Eemnes
- Huis van Eemnes. Dijkzaal B 1.122 stemmen · PVV 22%
- Gemeentehuis, raadzaal 982 stemmen · PVV 25%
- De Schoter 904 stemmen · VVD 27%
- Gemeentehuis, kamer 027 889 stemmen · VVD 25%
- De RaadsVore 738 stemmen · PVV 22%
- De Bongerd 561 stemmen · VVD 22%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.