Stembureau Stembureau De Stek in Ede
Postcode 6713 GX
Hier waren 1.037 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 1.034 geldige stemmen uitgebracht. GemeenteBelangen Ede werd hier de grootste met 17,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GemeenteBelangen Ede | 183 | 17,7% | 13,7% | +4,0 pp | 2,2% |
| ChristenUnie | 172 | 16,6% | 10,6% | +6,0 pp | 2,7% |
| GroenLinks-PvdA | 120 | 11,6% | 10,8% | +0,8 pp | 1,9% |
| SGP | 97 | 9,4% | 19,9% | −10,5 pp | 0,8% |
| Forum voor Democratie | 86 | 8,3% | 6,7% | +1,6 pp | 2,1% |
| CDA | 79 | 7,6% | 9,3% | −1,6 pp | 1,4% |
| D66 | 78 | 7,5% | 9,8% | −2,2 pp | 1,3% |
| VVD | 65 | 6,3% | 7,9% | −1,6 pp | 1,4% |
| BurgerBelangen | 49 | 4,7% | 3,6% | +1,2 pp | 2,3% |
| Partij voor de Dieren | 32 | 3,1% | 2,2% | +0,9 pp | 2,4% |
| Democratische Partij Ede | 31 | 3,0% | 1,3% | +1,7 pp | 4,1% |
| SP | 23 | 2,2% | 1,4% | +0,8 pp | 2,7% |
| Mens en Milieu Ede | 12 | 1,2% | 1,8% | −0,6 pp | 1,1% |
| BBB | 5 | 0,5% | 0,9% | −0,4 pp | 0,9% |
| BVNL | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 1,9% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gabriëlle Hazeleger (GemeenteBelangen Ede) · 69 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
- Gerrit Flier (SGP) · 60 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Gerarda van Harten (Forum voor Democratie) · 56 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- A. Barendrecht (ChristenUnie) · 45 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- C.J.M. Stam-Hoogstrate (ChristenUnie) · 45 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Leendert Houweling (CDA) · 43 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Robin Bongers-Karmaoui (GroenLinks-PvdA) · 41 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sam Elfvering (D66) · 36 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Richard Stap (GemeenteBelangen Ede) · 32 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Ruben van Druiten (BurgerBelangen) · 29 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Shreya Basropansingh (GroenLinks-PvdA) · 26 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Mariëlle van Enckevort (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Jacqueline Kronenburg-Edelaar (D66) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bart Omlo (VVD) · 25 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Jacky van de Pol van Holland (GemeenteBelangen Ede) · 21 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier −10,5 pp minder dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 22e van de 59 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0136% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 58 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 931 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 106 |
| Toegelaten kiezers | 1.037 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.038 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +1 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,39% van de stembiljetten, tegen 0,29% in Ede en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; stembiljetten deels herteld. De stembiljetten zijn dus (deels) opnieuw geteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Gymzaal Platanenlaan 1.042 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Schaapskooi de Maanderbuurt 1.030 stemmen · ChristenUnie 17%
- Stembureau De Gelderhorst 1.043 stemmen · GemeenteBelangen Ede 18%
- Stembureau Wijkcentrum De Velder 1.025 stemmen · GroenLinks-PvdA 18%
- Stembureau School met de Bijbel De Valk 1.051 stemmen · SGP 74%
- Stembureau Sint Antonius van Paduakerk 1.010 stemmen · D66 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.