Stembureau Stembureau Kulturhus Wekerom in Ede
Postcode 6733 AV · Wijk Wekerom
Hier waren 1.522 kiezers toegelaten (2,5% van alle toegelaten kiezers in Ede) en zijn 1.521 geldige stemmen uitgebracht. SGP werd hier de grootste met 69,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| SGP | 1.049 | 69,0% | 19,9% | +49,1 pp | 8,8% |
| Forum voor Democratie | 123 | 8,1% | 6,7% | +1,3 pp | 3,0% |
| GemeenteBelangen Ede | 71 | 4,7% | 13,7% | −9,0 pp | 0,9% |
| VVD | 59 | 3,9% | 7,9% | −4,0 pp | 1,3% |
| CDA | 52 | 3,4% | 9,3% | −5,9 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 46 | 3,0% | 10,6% | −7,6 pp | 0,7% |
| BBB | 38 | 2,5% | 0,9% | +1,6 pp | 7,1% |
| GroenLinks-PvdA | 30 | 2,0% | 10,8% | −8,8 pp | 0,5% |
| D66 | 23 | 1,5% | 9,8% | −8,3 pp | 0,4% |
| BurgerBelangen | 11 | 0,7% | 3,6% | −2,9 pp | 0,5% |
| Partij voor de Dieren | 9 | 0,6% | 2,2% | −1,6 pp | 0,7% |
| Mens en Milieu Ede | 5 | 0,3% | 1,8% | −1,5 pp | 0,5% |
| SP | 3 | 0,2% | 1,4% | −1,2 pp | 0,4% |
| Democratische Partij Ede | 2 | 0,1% | 1,3% | −1,1 pp | 0,3% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Ede, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Gerrit Flier (SGP) · 571 stemmen · 37,5% van alle stemmen hier
- Arnold Versteeg (SGP) · 294 stemmen · 19,3% van alle stemmen hier
- Gerarda van Harten (Forum voor Democratie) · 58 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Gabriëlle Hazeleger (GemeenteBelangen Ede) · 53 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Ryan Essenstam (Forum voor Democratie) · 37 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Bart Omlo (VVD) · 34 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Johan van Veenschoten (SGP) · 33 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- A. Barendrecht (ChristenUnie) · 32 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Leendert Houweling (CDA) · 27 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Wouter Dekker (SGP) · 26 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Cornelis Aalbers (SGP) · 25 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Bert Schouwstra (BBB) · 24 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Melvin Hazeleger (SGP) · 16 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Gijs Kampert (SGP) · 16 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
- Huibert van Silfhout (Forum voor Democratie) · 16 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SGP haalde hier +49,1 pp meer dan gemiddeld in Ede.
- Qua gewicht is dit het 10e van de 59 stembureaus: 2,5% van alle geldige stemmen in Ede en 0,0199% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 39 stemmen in Ede komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.230 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 292 |
| Toegelaten kiezers | 1.522 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.521 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,29% in Ede en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Ede
- Stembureau Gymzaal Enka 1.578 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Stembureau Kerkgebouw De Ark 1.272 stemmen · ChristenUnie 20%
- Stembureau Gebouw 't Kerkheem 1.607 stemmen · GroenLinks-PvdA 17%
- Stembureau Maranathakerk 1.247 stemmen · SGP 39%
- Stembureau Bethelkerk 1.678 stemmen · ChristenUnie 14%
- Stembureau Beatrixkerk 1.238 stemmen · GemeenteBelangen Ede 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.