Hoe stemde Oosthuizen in Edam-Volendam in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: De Watering

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Oosthuizen 2.459 geldige stemmen uitgebracht (9,8% van alle stemmen in Edam-Volendam). PVV werd hier de grootste met 28,3%. Vergeleken met heel Edam-Volendam scoorden VVD (+7,9 pp) en GroenLinks-PvdA (+3,6 pp) hier hoger en PVV (−14,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 696 28,3% 42,9% −14,6 pp
VVD 553 22,5% 14,6% +7,9 pp
GroenLinks-PvdA 292 11,9% 8,3% +3,6 pp
Nieuw Sociaal Contract 256 10,4% 9,8% +0,6 pp
BBB 201 8,2% 8,3% −0,2 pp
D66 107 4,4% 3,0% +1,3 pp
Forum voor Democratie 65 2,6% 3,5% −0,9 pp
Partij voor de Dieren 51 2,1% 1,4% +0,6 pp
SP 47 1,9% 1,7% +0,2 pp
CDA 46 1,9% 2,2% −0,3 pp
Volt 40 1,6% 1,0% +0,7 pp
JA21 27 1,1% 0,8% +0,3 pp
ChristenUnie 18 0,7% 0,4% +0,3 pp
DENK 18 0,7% 0,5% +0,2 pp
50PLUS 16 0,7% 0,3% +0,4 pp
BVNL / Groep Van Haga 14 0,6% 0,7% −0,2 pp
Splinter 5 0,2% 0,1% +0,1 pp
BIJ1 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
PartijvdSport 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,0% +0,0 pp
LP 0 0,0% 0,0% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
SGP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Oosthuizen

Andere wijken in Edam-Volendam

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Edam-Volendam · Alle stembureaus