Stembureau Huis van de gemeente in Dronten (2025)
Postcode 8251 ER · Wijk Dronten Midden
Hier zijn 1.209 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 17,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 206 | 17,0% | 17,5% | −0,5 pp | 4,4% |
| CDA | 201 | 16,6% | 15,4% | +1,2 pp | 4,9% |
| VVD | 160 | 13,2% | 15,8% | −2,5 pp | 3,8% |
| D66 | 137 | 11,3% | 13,1% | −1,7 pp | 3,9% |
| GroenLinks-PvdA | 109 | 9,0% | 7,3% | +1,7 pp | 5,6% |
| BBB | 87 | 7,2% | 5,9% | +1,3 pp | 5,5% |
| JA21 | 77 | 6,4% | 6,6% | −0,2 pp | 4,3% |
| Forum voor Democratie | 69 | 5,7% | 6,5% | −0,8 pp | 4,0% |
| ChristenUnie | 44 | 3,6% | 3,4% | +0,2 pp | 4,8% |
| DENK | 26 | 2,2% | 1,2% | +0,9 pp | 7,9% |
| SP | 23 | 1,9% | 1,5% | +0,4 pp | 5,7% |
| Partij voor de Dieren | 20 | 1,7% | 1,1% | +0,5 pp | 6,6% |
| Volt | 17 | 1,4% | 0,7% | +0,7 pp | 8,9% |
| 50PLUS | 16 | 1,3% | 1,4% | −0,1 pp | 4,1% |
| SGP | 7 | 0,6% | 1,4% | −0,8 pp | 1,8% |
| NSC | 5 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp | 4,3% |
| Piratenpartij | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 8,3% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,4% |
| ELLECT | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 50,0% |
| Vrij Verbond | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 14,3% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
| FNP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrede voor Dieren | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier −2,5 pp minder dan gemiddeld in Dronten.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 22 stembureaus: 4,5% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0116% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dronten
- Ontmoetingskerk 1.247 stemmen · PVV 16%
- De Kombuis 1.161 stemmen · PVV 22%
- Sportzaal De Landing 1.290 stemmen · PVV 19%
- Huis van de gemeente 1.153 stemmen · VVD 16%
- Sportzaal De Stal 1.291 stemmen · CDA 21%
- De Kombuis 1.125 stemmen · PVV 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.