Hoe stemde Venhuizen in Drechterland in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: De Buurt, Centrum Venhuizen

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 3 stembureaus in Venhuizen 3.647 geldige stemmen uitgebracht (27,9% van alle stemmen in Drechterland). VVD werd hier de grootste met 19,3%. Vergeleken met heel Drechterland scoorden PVV (+1,3 pp) en Forum voor Democratie (+0,9 pp) hier hoger en JA21 (−1,2 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 705 19,3% 18,9% +0,5 pp
PVV 589 16,2% 14,9% +1,3 pp
D66 553 15,2% 15,7% −0,5 pp
CDA 476 13,1% 13,3% −0,3 pp
JA21 291 8,0% 9,2% −1,2 pp
Forum voor Democratie 269 7,4% 6,5% +0,9 pp
GroenLinks-PvdA 256 7,0% 8,0% −1,0 pp
BBB 219 6,0% 5,9% +0,1 pp
50PLUS 63 1,7% 1,7% +0,0 pp
Partij voor de Dieren 58 1,6% 1,3% +0,3 pp
SP 51 1,4% 1,4% +0,0 pp
Volt 35 1,0% 0,8% +0,1 pp
ChristenUnie 16 0,4% 0,5% −0,0 pp
NSC 12 0,3% 0,5% −0,1 pp
BVNL 11 0,3% 0,3% −0,0 pp
SGP 11 0,3% 0,2% +0,1 pp
Vrede voor Dieren 6 0,2% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 5 0,1% 0,2% −0,0 pp
DENK 5 0,1% 0,2% −0,1 pp
Piratenpartij 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
FNP 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,1 pp
DE LINIE 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
NL PLAN 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Venhuizen

Andere wijken in Drechterland

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Drechterland · Alle stembureaus