Hoe stemde Schalkhaar in Deventer in 2025?
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Schalkhaar 3.396 geldige stemmen uitgebracht (5,3% van alle stemmen in Deventer). D66 werd hier de grootste met 22,7%. Vergeleken met heel Deventer scoorden CDA (+4,9 pp) en VVD (+4,4 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−4,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| D66 | 772 | 22,7% | 20,6% | +2,1 pp |
| VVD | 544 | 16,0% | 11,7% | +4,4 pp |
| CDA | 501 | 14,8% | 9,8% | +4,9 pp |
| GroenLinks-PvdA | 468 | 13,8% | 17,9% | −4,1 pp |
| PVV | 337 | 9,9% | 13,0% | −3,1 pp |
| JA21 | 173 | 5,1% | 4,7% | +0,4 pp |
| BBB | 170 | 5,0% | 4,5% | +0,5 pp |
| Forum voor Democratie | 96 | 2,8% | 3,7% | −0,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 70 | 2,1% | 2,7% | −0,6 pp |
| ChristenUnie | 68 | 2,0% | 1,6% | +0,4 pp |
| SP | 44 | 1,3% | 2,3% | −1,0 pp |
| Volt | 41 | 1,2% | 1,5% | −0,3 pp |
| DENK | 35 | 1,0% | 3,0% | −1,9 pp |
| 50PLUS | 34 | 1,0% | 1,3% | −0,3 pp |
| NSC | 14 | 0,4% | 0,4% | −0,0 pp |
| Vrede voor Dieren | 6 | 0,2% | 0,2% | −0,0 pp |
| BVNL | 6 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp |
| SGP | 5 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| Piratenpartij | 4 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| BIJ1 | 4 | 0,1% | 0,3% | −0,2 pp |
| LP | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| DE LINIE | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| FNP | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Schalkhaar
- Stembureau Nicolaas RK Basisschool Dorp Schalkhaar · 7433 DK · 1.275 stemmen · D66 24%
- Stembureau OBS De Sleutel Dorp Schalkhaar · 7433 EL · 888 stemmen · D66 24%
- Stembureau Zorgcentrum Park Braband Dorp Schalkhaar · 7433 DZ · 668 stemmen · VVD 22%
- Stembureau Sporthal Schalkhaar Dorp Schalkhaar · 7433 MA · 565 stemmen · D66 22%
Andere wijken in Deventer
- Binnenstad 7.710 stemmen · D66 26%
- Keizerslanden 6.791 stemmen · D66 19%
- Voorstad 6.778 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Colmschate-Vijfhoek 6.686 stemmen · D66 24%
- Colmschate-Zuid 6.602 stemmen · D66 19%
- Zandweerd 6.075 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Bathmen 4.263 stemmen · VVD 20%
- Diepenveen 3.794 stemmen · D66 23%
- Colmschate-Noord 3.336 stemmen · D66 18%
- Borgele en Platvoet 3.059 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Rivierenwijk en Bergweide 2.278 stemmen · D66 18%
- De Hoven 1.487 stemmen · D66 24%
- Lettele 926 stemmen · CDA 24%
- Okkenbroek 394 stemmen · BBB 23%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.